Firmy, które nastawiają się na prawdziwy rozwój poszukują nowych możliwości i rozwiązań, dzięki którym będą mogły nabrać wiatru w żagle. Aktualnie nie ma z tym większych problemów, jednak zwykle największą przeszkodą są pieniądze, które stanowią główną barierę w rozwoju firmy. Co można w tym zakresie robić? Oczywiście firma, która chce na długo zaistnieć na runku powinna nauczyć się odpowiednio inwestować swój majątek. Istnieją ku temu różne możliwości.

pieniądze

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich jest oczywiście inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej ramach można wyróżnić rynki akcji, gdzie podmioty takie jak małe, średnie czy duże firmy mogą z powodzeniem inwestować spodziewając się dużych zysków. Przykładem jest NewConnect – rynek akcji oparty na alternatywnym systemie obrotu. Inwestycje na takim rynku wiążą się zazwyczaj z wyższym ryzykiem w zamian za możliwie wysoki zwrot inwestycji, dlatego opłaca się, aby firma rozpoczęła współpracę z profesjonalistą, który będzie w stanie właściwie zarządzać akcjami i grać tak, aby wygrać.

Autoryzowany doradca NewConnect – choćby Prometeia – to najczęściej przedsiębiorstwa i spółki prawa handlowego, mające już przynajmniej paroletnie doświadczenie na rynku kapitałowym i które trudniły się dotychczas doradztwem finansowym czy audytem finansowym. Aby zostać takim doradcą trzeba dostać się na specjalną listę NewConnect, po wypełnieniu konkretnego wniosku i uiszczeniu określonej opłaty. Korzystanie z usług takiej firmy jest niezbędne zwłaszcza wówczas, gdy nasza firma dopiero zaczyna „zabawę” na GPW, a równocześnie chciałaby relatywnie szybko zdobyć wysokie zyski.

oprogramowanie w firmie

Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście NewConnect jest rynkiem dla spółek o dużej dynamice wzrostu i liczących na kapitał o wartości kilkuset tysięcy złotych i więcej. Dla firm, które mają mniejsze zapotrzebowanie, choć także chciałyby się rozwijać i wdrażać innowacyjne rozwiązania zostaje opcja jaką jest pozyskiwanie funduszy unijnych. W tym wypadku także warto wejść we współpracę z profesjonalną firmą, która posiada doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych funduszy, by móc liczyć na to, że nasz projekt zyska uznanie i będzie mógł zostać zrealizowany w oparciu o finansowanie z zewnątrz. Szanse w tym przypadku są duże, jednak projekt powinien zostać profesjonalnie przygotowany i realizowany.