Jak szybko możemy dostać w placówce bankowej pożyczkę gotówkową? Zapewne później, niż w firmie pożyczkowej. Wszyscy mamy świadomość, że uzyskanie pożyczki w placówce bankowej jest zazwyczaj wielką trudnością.

pożyczka - loan

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wykonać wiele różnych czynności oraz przejść przez męczącą procedurę, która wcale nie musi zakończyć się zawarciem umowy o przydzielenie pożyczki. Prawdą jest, że funkcja instytucji finansowych polega na udzielaniu kredytów ale ich działalność ustanawia Prawo bankowe, które obliguje banki do respektowania bardzo skomplikowanych wytycznych do udzielania kredytów, po to by wyeliminować możliwe ryzyko związane z przydzieleniem pożyczki.

Na nieszczęście, na większości etapów takiej procedury, następuje wyłączenie części ubiegających się o kredyt. Dotyczy to głównie tych, z którymi związane jest zbyt wysokie ryzyko pożyczkowe. Prawo zobowiązuje banki do sprawdzania zdolności kredytowej. Do sprawdzania ryzyka kredytowego (sprawdź). Wtedy najczęściej banki korzystają z BIK, które sporządzają informacje o ewentualnych kredytobiorcach. Prowadzą mnóstwo kalkulacji ukazujących sytuację finansową pożyczkobiorcy etc. Dopiero, gdy decyzja w sprawie przydzielenia pożyczki jest aprobująca, przygotowywana jest umowa kredytowa. W życiu, zdarzają się nam różne trudne i mniej skomplikowane sytuacje – utrata stałego źródła dochodu, niedyspozycja w pracy i wiele innych. Powodów może być mnóstwo. Niespodziewanie tracimy płynność finansową. Dopadają nas nieoczekiwane nakłady pieniężne albo trudności ze spłatą zadłużenia.

Musimy skorzystać z usług parabanku i wziąć pożyczkę od ręki, by zapłacić dług i uniknąć zajęcia komorniczego a także uniknąć zbudowania niepożądanych informacji na temat naszej historii kredytowej w w biurze informacji kredytowej (informacje). W takich okolicznościach ratuje nas jest szybka pożyczka pozabankowa. Parabanki nie weryfikują naszej przeszłości kredytowej w biurze informacji kredytowej, wymagają wyłącznie niezbędnych formalności, bez zbędnych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki. Ponadto czas oczekiwania jest prawie, że natychmiastowy. Potencjalni pożyczkobiorcy muszą wykazać jedynie minimalny dochód oraz zaświadczyć, że są w stanie bezproblemowo spłacić zaciągnięte zobowiązanie finansowe.
Kategorie: Windykacja