Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy specjalistów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy szeregowych pracownikach, zupełnie odmienne także będą sposoby rekrutacji. To, co większość z nas doskonale zna z różnych poradników, to znaczy wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeśli wszystko się uda podpisanie umowy już w przypadku managerów nie będzie się sprawdzać.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już sama forma kontaktowania się pomiędzy kandydatami a pracodawcami (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-akcyza-na-samochody-jak-sie-ja-liczy-i-kiedy-ma-zastosowanie) jest zupełnie odmienna, rzadko ogłoszenia z takimi ofertami będą się pojawiać w internecie albo prasie. Przeważnie rekrutację prowadzą zawodowi doradcy, którzy sami szukają osób które mogą spełniać oczekiwania pracodawcy i kontaktują się bezpośrednio z nimi. Rekrutacja managerów przeważnie będzie przebiegać w kilku etapach i na kilku szczeblach. Na każdym spotkaniu trzeba być doskonale przygotowanym, bo przy szukaniu kandydata na tak wysokie stanowiska nawet małe drobiazgi będą miały duże znaczenie, a wszystkie potknięcia i niedociągnięcia na pewno będą wyłapane (sprawdź: rekrutowanie managerów).

Jeśli osoba która kandyduje na wolne miejsce w danej firmie dostanie tę posadę, to jedną z ważniejszych decyzji jaką musi podjąć będzie forma zatrudnienia. Dzisiaj w Polsce najpopularniejsze jest oferowanie etatów, lecz sporym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć praca kontraktowa.

Jeżeli ten materiał okazał się dla Ciebie ciekawy, nie czekaj i sprawdź szczegóły tutaj pożyczki pod zastaw nieruchomości – przeczytasz jeszcze dokładniejsze informacje.

Jest ona szczególnie popularna właśnie w środowisku managerów wyższego szczebla, którzy wynajmowani są na realizację konkretnych, długoterminowych zadań. Taki rodzaj zatrudnienia posiada sporo plusów w porównaniu z pracą na etacie, choć oczywiście nie można również zapominać o jego wadach.

kontraktowa praca

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością na kontrakcie liczyć można na wyższą pensję, bo zupełnie inaczej będą wyglądać składki na zus, jakie niestety tworzą dużo kosztów przy innych umowach. Można też liczyć na więcej niezależności i nienormowany czas pracy, choć te sprawy w każdym przypadku są indywidualnie ustalane. Wadą takiej formy zatrudnienia może być małe bezpieczeństwo, kontrakt bowiem zawiera się na pewien okres czasu i później trzeba znaleźć inną pracę.