Współcześnie coraz bardziej modne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Mało firm pracuje teraz w sztywnym ośmiogodzinnym dniu pracy – wiele firm jest przykładowo otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do firmy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednakże mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze mocniej popularna staje się praca zdalna – obecnie przeżywa prawdziwy boom przede wszystkim na Zachodzie, jednak moda ta powoli dociera także do Polski i w krótkim czasie bez wątpliwości stanie się jeszcze bardziej powszechna.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo osób nie pracuje teraz na umowę o pracę w jednej firmie, ale na umowy o dzieło w paru różnych miejscach, wykonując niemalże całą pracę we własnych domach. Kiedy z jakichś względów nie możesz albo nie chcesz podjąć pracy na pełny etat w korporacji, wtedy możesz również pomyśleć o zostaniu freelancerem. Często jako freelancerzy pracują obecnie między innymi informatycy – nie da się ukryć, że porady (zobacz umowa o pracę kalkulator) informatyka jest to praca freelancer którą może wykonywać niemal w każdym miejscu na świecie – dzisiaj praktycznie wszyscy są podłączeni do Internetu praktycznie przez cały czas, dlatego przesyłanie wyników takiej pracy nawet na drugi koniec świata nie spotyka najmniejszych trudności. Zobacz najlepsze propozycje:

Jeśli zastanowimy się mocniej, okaże się, że niejednokrotnie informatycy są dużymi introwertykami, którzy wolą spędzać czas przy komputerze niż poświęcać go na rozmowę z innymi. Jeśli takiej osobie zaoferuje się pracę w charakterze freelancera, wtedy niewątpliwie będzie nader zadowolona. Freelancerzy zwykle zakładają własną działalność gospodarczą, dzięki której są w stanie opłacać wszystkie podatki i inne płatności, a na dodatek samodzielnie zarządzać swoimi finansami. Praca freelancera ma jeszcze na dodatek tę ogromną zaletę, że może być wykonywana nie tylko w dowolnym miejscu na świecie, ale również o dowolnej porze.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Freelancerzy często mają wielką swobodę w kształtowaniu swojego dnia pracy – jeżeli na przykład lubisz sobie pospać rankiem, a wolisz pracować nocą, niemal nic nie stoi temu na przeszkodzie. Praca freelancera jest perfekcyjna przede wszystkim dla tych, których męczą sztywne reguły pracy biurowej – jeśli Ty także należysz do takich osób, wówczas z pewnością powinieneś spróbować pracy jako freelancer. Możemy Ci niemalże zagwarantować, że będziesz zadowolony z decyzji o rzuceniu ciepłej posadki w biurze, którą miałeś wcześniej.