Jakie lampy są najlepsze? Czym się musi cechować? Te pytania niezwykle często jawią się przy okazji różnych rozmyślań na ten temat? Temat jest znaczący, ponieważ mówimy o wielu zagadnieniach, które mogą wpłynąć na nasze życie. Od oszczędzania na jakości oświetlenia kończąc.

Każdy z wspomnianych czynników jest istotny, dlaczego więc oświetlenie led jest po prostu lepsze?

Reklamy led

Autor: K.rol2007
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiedzi jest naprawdę wiele, warto jednak rozpocząć od najważniejszego: ergonomii. Technologia led jest najbardziej efektywnym finansowo źródłem światła, co zobaczysz – zobacz witrynę. Co najistotniejsze, w praktyce oznacza to pomniejszone rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent. W tym samym czasie istotna jest także estetyka. Faktem jest, że każdy z nas chce, by otaczać się ładnymi rzeczami. Oświetlenie led gwarantuje ciekawe, zapierające dech w piersiach wręcz możliwości wystroju. Oświetlenie led gwarantuje szeroki zakres barw, co sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać odwzorowanie prawdziwego oświetlenia słonecznego.

Niezwykle ważna jest też energooszczędność. Dzięki diodom led możesz zużyć nawet 90 procent prądu mniej, a przy tym zachować bieżące parametry światła. Równocześnie, oświetlenie led świeci pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony istotne jeśli dbamy o komfort użytkowania, z drugiej zaś to przydatne ze strony oszczędzania energii – żarówki led nie wymagają dodatkowej energii na rozgrzanie. Na pewno zauważalną cechą jest żywotność. Znacznie znaczniejsza niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych. Komplet żarówek led potrafi świecić tak samo intensywnie do 50 000h, nie mając żadnych strat na swojej efektywności. Takie diody są także ekologiczne.

reklama LED w mieście nocą

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiennie od świetlówek energooszczędnych żarówki led nie mają rtęci ani pozostałych substancji niebezpiecznych dla środowiska (ekran energooszczędny). Są także zupełnie biodegradowalne. No i wspierają nasze bezpieczeństwo. Towary wykorzystujące technologię led, czy to lampy czy ekrany led, są zdecydowanie bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w zwykłej technologii mogą doprowadzić do uszkodzenia włókien żarowych lub pękanie obudowy świetlówek. Ponadto, dzięki pozytywnym cechą żarówki led nie nagrzewają się. Zastosowanie więc led zmniejsza ryzyko pożaru.