Gazetki promocyjne to z pewnością promocja, która niezwykle się opłaca. Porównując ją na przykład z promocją w telewizji, lub też radiową jest ona od nich zdecydowanie niedroga, a jednakże posiada swoich konsumentów.

sale.jpg|L|W=200]Okazuje się, że bardzo wiele osób zabiera do mieszkania ze centrum handlowego gazetki promocyjne, aby w ciszy jest obejrzeć i zorientować się co w konkretnym markecie jest w promocji. Niektórzy chcą nawet, żeby gazetki z ich ulubionych sklepów były przynoszone do mieszkania, trenerów (zobacz więcej info) zostawiane do skrzynki lub na maila.

Zależnie od gabarytów danego sklepu oraz ilości jego oddziałów na terenie danego regionu te gazetki planowane oraz wytwarzane są przez wewnętrzny oddział związany z reklamą trenerze (zobacz polecane) zleca to zadanie firmie zewnętrznej. Taka firma w swojej ofercie posiada ogólny oraz generalny projekt konkretnej kampanii reklamowej, a market oczekuje na gotowy konspekt, razem z wykazem różnorodnych propozycji. W jaki sposób jednak wygląda gazetka promocyjna? W głównej mierze jest to ogół informacji odnośnie produktach obecnie w promocyjnych cenach, albo o programach rabatowych czy loteriach oraz różnorodnych sprawach, takich jak przykładowo strona internetowa. To dokładnie z tego powodu, że konsumenci nie mają nic przeciwko gazetkom przedsiębiorstwa i supermarkety z tego korzystają, by zawrzeć informację o innych rzeczach.

Gazetki promocyjne to jednakowoż doskonały pomysł na promowanie swojej marki, poprzez kontakt bezpośredni z klientem. Poza tym, że jest to forma pokazywania oferty handlowej, to dodatkowo można przekazać im o najważniejszych sprawach związanych z konkretnym przedsiębiorstwem. Przykładem da się pokazać informacje o programach punktowych, loteriach, a także o sklepie internetowym. Gazetki promocyjny mogą również na przekazywanie klientom o osiągnięciach danej firmy. Świadome firmy mają świadomość, w jaki sposób dojść do konkretnego klienta. Bardzo istotne jest to, jak gazetka powinna się prezentować. Towary powinny być klarownie umieszczone na stronie, identycznie jak ceny owych produktów. W zasadzie gazetki promocyjne to jedyne materiały reklamowe, których zwykle od razu się nie wyrzuca.