Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Dużo osób, które przyjeżdżają do naszego kraju na stałe, nie potrafi mówić po polsku. Nikt nie wątpi, że powinni oni bez zwłoki zacząć naukę, by po krótkim czasie być w stanie porozumiewać się po polsku, zarówno w kontaktach zawodowych, jak i tych mniej oficjalnych. Prowadzenie zajęć z języka polskiego dla obcokrajowców zdaje się być najbardziej potrzebne w warszawie, ponieważ to tam zazwyczaj oni mieszkają. Znalezienie takiego kursu jest natomiast tak proste jak wpisanie w Google zapytania „polski dla obcokrajowców Warszawa”.

Dopasuj się do otoczenia
Chociaż niektórzy obcokrajowcy wydają się być pewni, że w Warszawie każdy zna kilka języków, mogą się oni gorzko rozczarować. Mimo, że faktycznie większość osób jest w stanie rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim, tak z innymi może nie być tak łatwo. A przecież w kraju istnieje mnóstwo placówek firm zagranicznych, w tym koreańskich, chińskich, czy japońskich, które zatrudniają swoich rodzimych pracowników. Znajomość języka urzędowego państwa, do którego się przyjeżdża na stałe, daje niezbędne poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala szybciej poznać kulturę, tradycje i wartości tego kraju. Oprócz tego niewątpliwie obcokrajowiec, który będzie umiał mówić po polsku, z pewnością wywrze dobre wrażenie na osobach stąd i osiągnie większą sympatię niż ktoś, kto całkowicie nie będzie znał tego języka (poznaj informacje).

Autor: HEMMERSBACH

Znajdź idealny kurs
Warszawa to miasto, w którym oferta kursów polskiego dla obcokrajowców jest bardzo szeroka.

Przejdź na stronę twórcy (https://www.tax4business.pl/kiedy-warto-zalozyc-spolke-z-o-o/) – tam wyszukasz sporo interesujących informacji, które zgłębią Twoją wiedzę na zaprezentowany tu nowy temat.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google takie słowa jak „kursy polskiego Warszawa”, by przekonać się jak dużo propozycji jest dostępnych. firmy realizują zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe, proponują również wyjazdy, w trakcie których kursanci mają szansę na intensywną naukę prawie bez przerwy.

Nową formą nauczania są kursy online. Co ciekawe, szkoły dostosowują zakres kursów do oczekiwań kursantów odpowiednio do tego, czym zajmują się w polsce. W związku z tym inaczej będzie przeprowadzony kurs dedykowany dla dyplomaty, przedsiębiorcy, a inaczej dla ucznia, który przyjechał do Polski na Erasmusa lub przeniósł się tu na stałe z całą rodziną (poznaj ofertę). Dodatkowym czynnikiem namawiającym do zdecydowania się na oferty szkół dla obcokrajowców są pracownicy, którzy mają niezbędne umiejętności do nauczania języka polskiego osób, które do tej pory nie miały z nim kontaktu.