Dobry specjalista od spraw rachunkowych zaksięguje różnorakie przychody i rozchody przedsiębiorstwa. Poprowadzi rachunki miesięczne, zrobi bilansy, przygotuje sprawozdania oraz rozliczenia z całego roku. To natomiast nie wszystko, gdyż biuro rachunkowe to także aktywne podejście, co znaczy specjalistyczne doradztwo w przypadku formy opodatkowania, jak i rozliczania kosztów.

finanse rachunki
Poprawnie prowadzona księgowość, to jedynie pozytywy. Dajmy na to, właściciel może w odpowiedniej chwili zareagować na obniżenie dochodów, czy na inne zmiany, które są istotne z punktu widzenia jego biznesu. Dobre biuro rachunkowe (https://ksiegowi-doradcy.pl/) Olsztyn – – to pewność,że nie będziemy już musieli pamiętać o datach, których rzecz jasna nie można przeoczyć, nie musimy się zastanawiać, jak właściwie wypełniać formularze rozliczeń z urzędami oraz kontrahentami. To wszystko zapewniają specjaliści z w konkretnego biura rachunkowego. Niedobrze prowadzona rachunkowość może narazić przedsiębiorcę na straty, lecz co gorsza na kary choćby ze strony Urzędu Skarbowego.

Trzeba pamiętać, że nawet, gdy korzystamy z usług zewnętrznego biura rachunkowego, to w razie problemów my ponosimy odpowiedzialność, nie firma, której płacimy za usługi. Powinniśmy także pamiętać, iż w przypadku otrzymania kary za błędy spowodowane przez złą pracę księgowych, właściciel firmy może starać się o zadośćuczynienie. W tym celu musi wystąpić z odpowiednim wnioskiem do biura, które go obsługuje, tego typu biura powinny mieć obowiązkową polisę OC na uregulowanie ewentualnych kosztów. Jeśli właściciel firmy nie jest zadowolony z aktualnego poziomu usług, może zmienić księgowych.

Zanim to jednak nastąpi, powinien dać nowej firmie przejmującej księgowość czas na zaznajomienie się ze specyfiką przedsiębiorstwa, jego obecnym stanem oraz dokładne sprawdzenie działań wcześniejszej firmy księgowej. Wybieramy inne biuro rachunkowe, jak sprawdzić jego poziom? Biuro rachunkowe (www.sigma-rachunkowe.pl/) musi mieć odpowiedni certyfikat księgowy, jest on wystawiany przez Ministra Finansów. Ten certyfikat, określany również jako licencja, da nam pewność, że nie rozlicza nas firma bez odpowiednich uprawnień. Musimy także zwrócić uwagę, czy konkretne biuro rachunkowe ma obowiązkową polisę OC, a przy tym jaka jest jej kwota. Ważne są również kwestie, jak biuro pracuje, w jakich godzinach i jakie są formy kontaktowania się z księgowym. Do tego warto szukać biura blisko naszej firmy, tak więc jak posiadamy firmę w Olsztynie, to najlepszym adresem naszego biura rachunkowego będzie Olsztyn.