Różne zawody – różne rozmiary ryzyka zawodowego

Banałem jest stwierdzenie, iż dowolny człek jest inny, ma inne możliwości, w jednej dziedzinie się odnajdzie, by w drugiej najzwyczajniej w świecie polec. To normalne co więcej nie można mieć do siebie pretensji, że w czymś jesteśmy po prostu słabsi. Istnieją jednak ludzie, jacy odnajdują się w trudnych sytuacjach, a wyznacznikiem tego jest ich praca zawodowa. Owszem, praca pokazuje istotę człowieka, a te ciężkie specjalizacje zawodowe mają to do siebie, iż określają ano tak mocnych psychicznie ludzi. Jakie to zawody?

pracownicy

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Najtrudniejsze zawody to te, w których odpowiada się za bezpieczeństwo wielu ludzi. Najpoważniejszym kandydatem spomiędzy wielu takich zawodów wydaje się pilot samolotu.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://traple.pl/o-nas), która również Cię zainteresuje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tu problematyce.

Niby jest to profesja co chwila mocniej skomputeryzowana co więcej nowomodna, pilot widzi komplet na ekranie dodatkowo nie musi tak mocno bazować na intuicji. To błąd, pilot musi|powinien mieć cały czas oczy szeroko otwarte, nie powinien nie przyjąć najmniejszego ostrzeżenia, gdyż może on nieść ryzyko katastrofą. Co więcej, startowanie czy lądowanie to czynności, jakie trzeba po prostu wykonywać automatycznie, mieć do tego wyczucie i właściwą koncentrację. Nie dowolny chyba jest tak mocny.

zadłużenie

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Astronauta. Jeśli aktualnie jesteśmy tak wysoko to odlećmy jeszcze wyżej. Słyszałeś dawniej ile testów musi przebyć kandydat na kosmonautę? Jakie są to sprawdziany i, gdy miniaturowa część dostaje się do ścisłej czołówki? Nic dziwnego, że tak jest. Tylko cząstka osób może stać się normą astronautą. W przestrzeń kosmiczną może polecieć wielu z nas, gdy wbici w fotel jesteśmy sparaliżowani strachem, jednak by sterować tego typu maszynę, mieć właściwą koncentrację dodatkowo reagować na zmieniające się wydarzenia? To tylko zajęcie ażeby najlepszych…

A teraz zejdźmy na ziemię dodatkowo weźmy na warsztat trzy zawody: doktor, kierowca TIR-a i komornik. Każdy z nich to całkiem odmienna bajka, aliści zapewne nie jest to wesoła bajeczka. Lekarz, od niego wiele zależy. Ten będący na bloku operacyjnym powinien ochronić błogostan dodatkowo fachowość, choć krew tryska po całej sali. Kierowca TIR-a powinien dotrzeć wzdłuż i wszerz, dotrzeć wzdłuż i wszerz, a do tego jeździć bez przerwy po kilkanaście godzin i spać w samochodzie. No co więcej komornik, o tak, ściąganie długów (pomoc w ściąganiu długów) o nie jest pierwsze lepsze zajęcie, to zadanie dla ludzi o silnych nerwach, mocnej psychice co więcej sumienności zawodowej.