Długoterminowy leasing jako metoda na obejście kosztownych kredytów hipotecznych

Podstawowe przesłanie leasingu jest dosyć proste. Wiąże się przede wszystkim z możliwością nabycia nieruchomości z pominięciem konieczności zaciągania kredytu, którego skutki będziemy odczuwać jeszcze wiele lat.

dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób, które nie interesowały się wcześniej tematem leasingu ma obiekcje przed tego typu rozwiązaniami. W latach, kiedy polski rynek nieruchomości był u szczytu, a kredyty bankowe dla klientów indywidualnych, pomimo że niejednokrotnie niekorzystne, były łatwo osiągalne niewielu interesowało, czy istnieją inne wzorce postępowania umożliwiające zakup domu, jak chociażby leasing nieruchomości. Zaciągnięcie kredytu w banku na sfinansowanie kontraktu wydawało się jedyną dostępną szansą. Mieszkanie w leasing stanowiło całkiem nowe oraz obce pojęcie.

W calu przybliżenia znaczenia tego terminu, w skrócie można powiedzieć, że jest to forma finansowania opierająca się przede wszystkim na użytkowaniu, a nie na posiadaniu. W związku z tym opcja taka, jak mieszkanie w leasing ma pewne, swoiste walory. Oznacza mniejsze obciążenie kredytowe, bardziej elastyczne rozporządzanie zasobami, a poza tym umożliwia przystosowanie formy płatności do zdolności finansowych każdego użytkownika. Firmy, do których warto się zgłosić jeśli interesuje nas leasing nieruchomości, finansują wszelkie rodzaje dzierżawienia, odnoszące się na lokale produkcyjne, budynki magazynowe, hale, pomieszczenia biznesowe, klasyczne biura, obiekty gościnne i te przeznaczone do celów turystycznych, a także mieszkania i apartamenty o wysokim standardzie. Żeby cała operacja przebiegła bezproblemowo, należy bezzwłocznie dostarczyć niezbędne dokumenty finansowe. W następstwie firma leasingowa rozpoczyna procedurę oceny stanu majątku oraz podejmuje dalsze decyzje.

Jeżeli opisywany wątek nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby uzyskać kolejne dane na to zagadnienie, pójdź dalej (https://pozyczka4you.pl/) i wejdź tu.

Na końcowym etapie, po podpisaniu umowy na finansowanie, spółka leasingowa rejestruje własność i nadaje klientowi prawo użytkowania nieruchomości na zdefiniowaną w umowie jednostkę czasu.

Pomimo że w praktyce dominuje hipoteza, że leasing jest wykorzystywany jedynie na zakup ruchomości, takich jak samochody czy łodzie, zakup, a właściwie dzierżawa nieruchomości w oparciu o taką koncepcję jest coraz bardziej popularna. Co istotne, stanowi jednocześnie opłacalną alternatywę dla zwykłych kredytów bankowych.