Doradcy finansowi, czy warto korzystać z ich oferty?

Doradcy finansowi pomagają laikom w pomyślnym zarządzaniu kapitałami. Ich wskazówki przydadzą ci się, jeśli nie masz czasu, a przede wszystkim chęci na chodzenie po bankach i porównywanie ofert finansowych. Jak znaleźć niezłego doradcę finansowego? Zanim zdecydujesz się na daną osobę czy firmę, sprawdź dokładnie, czy jest kompetentna. Niestety, na rynku nie brakuje nieuczciwych specjalistów i zwyczajnych oszustów. Zacznij od próbnych spotkań z paroma doradcami z rozmaitych firm. Pewniejszym źródłem będzie jednakże znajomy, jaki już korzystał z usług doradcy. Być może poleci ci sprawdzonego profesjonalistę.

Na spotkaniu wybadaj kompetencje doradcy. Często jego pensja jest uzależniona od liczby sprzedanych usług, więc będzie próbował wcisnąć ci cokolwiek, byleby zarobić. Dobry specjalista bada indywidualne konieczności swego klienta i wtedy dobiera dla niego produkt. Sprawdź także, czy wyselekcjonowana przez ciebie jednostka jest niezależna, zatem czy jej właścicielem nie jest żaden bank czy inna instytucja finansowa jak też czy ma w swej propozycji szeroki przekrój produktów finansowych, rozmaitych instytucji. Doradca finansowy winien dopytać się szczegółowo o twe finanse. Ty także nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, że jego argumenty powinny być rzeczowe. Nie wierz doradcom, jacy nazbyt mocno naciskają jak też pokazują tylko jeden produkt. Możesz wtedy podejrzewać, że doradca nie jest niezależny.

doradca

Autor: iStock
Źródło: iStock

Za wywiad z konsultantem oraz radę nie płacisz. Firmy doradztwa finansowego zarabiają dopiero, gdy wykupisz dany produkt. Dlatego tak istotne będzie wyszukanie rzetelnego specjalisty, który poleci ci taką polisę albo fundusz, na których nie stracisz. Nie dziw się, jeżeli po zwieńczeniu transakcji konsultant poprosi cię o kontakt do twoich znajomych, by zaproponować im swe usługi. W taki właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego.

Bez zwlekania zobacz tekst na stronie, w którym także odnajdziesz wiadomości mówiące o podnoszonej tutaj sprawie. Niewątpliwie jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Gdy rzeczywiście będziesz kontent z rad, możesz dać namiary przyjaciół, którzy potrzebują pomocy specjalisty. Pamiętaj jednak, iż nie musisz tego czynić.więcej na stronie – przejdź do serwisu/J]

Jakim sposobem znaleźć doradcę w miejscu swego zamieszkania? Nic trudnego, wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę: doradca finansowy Lublin. Praca doradcy jednak nie kończy się na wyborze produktu oraz uwieńczeniu transakcji. Solidny doradca powinien mieć kontakt z klientem przez cały czas. Ma informować o sytuacji na ryku finansowym i ostrzegać o niebezpieczeństwach.