Odszkodowania w UK

Emigrując w celach zarobkowych poza granice Polski, udając się na wycieczkę lub z wizytą do znajomych należy przed opuszczeniem kraju dowiedzieć się jakie prawa przysługują przebywającym w danym kraju osobom w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie rekompensaty finansowe można liczyć.

Budowa, budowa domu

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, kolizje drogowe, w miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli poszkodowany uległ wypadkowi nie z własnej winy, powinien dostać odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie złożyć do trzech lat po zdarzeniu. Informacji na temat należnych odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z nich jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek należy bezzwłocznie zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli wina leży po stronie pracodawcy, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej kwota rekompensaty może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do mechanika, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, odszkodowanie odszkodowanie za wypadek samochodowy za dewastację mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy zarobki.

Aby szybciej odzyskać należne pieniądze pokrzywdzony powinien zgłosić kolizję policji, zrobić i przygotować zdjęcia uszkodzonego auta oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania i dane kontaktowe. Zebrana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwiarygodni zdarzenie, dzięki czemu oczekiwanie na należne odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Sprawca wypadku jest zobowiązany do udostępnienia danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu użyteczności publicznej to m.in. wypadek w trakcie podróżowania komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i placówkach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego.

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (http://adwokatzarnowski.pl/prawo-administracyjne-lublin/) także bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i udać się na badanie lekarskie.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Odszkodowanie składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Dotyczą one konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego pojazdu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do roku lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Wysokości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Ostateczna kwota może być różna mimo analogicznej sytuacji. Wynagrodzenie dla prawników wypłaca przeważnie ubezpieczyciel sprawcy wypadku.