Odszkodowania w UK

Emigrując w celach zarobkowych poza granice Polski, udając się na wycieczkę lub z wizytą do znajomych należy przed opuszczeniem kraju dowiedzieć się jakie prawa przysługują przebywającym w danym kraju osobom w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie rekompensaty finansowe można liczyć.

Budowa, budowa domu

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, kolizje drogowe, w miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli poszkodowany uległ wypadkowi nie z własnej winy, powinien dostać odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie złożyć do trzech lat po zdarzeniu. Informacji na temat należnych odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z nich jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek należy bezzwłocznie zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków.

Skoro chcesz jeszcze bardziej przestudiować ukazany tu problem, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link – są tam ciekawe treści.

Jeżeli wina leży po stronie pracodawcy, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej kwota rekompensaty może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do mechanika, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, odszkodowanie za dewastację mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy zarobki.

Aby szybciej odzyskać należne pieniądze pokrzywdzony powinien zgłosić kolizję policji, zrobić i przygotować zdjęcia uszkodzonego auta oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania i dane kontaktowe. Zebrana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwiarygodni zdarzenie, dzięki czemu oczekiwanie na należne odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Sprawca wypadku jest zobowiązany do udostępnienia danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu użyteczności publicznej to m.in. wypadek w trakcie podróżowania komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i placówkach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego.

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (http://adwokatzarnowski.pl/prawo-administracyjne-lublin/) także bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i udać się na badanie lekarskie.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Odszkodowanie składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Dotyczą one konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego pojazdu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do roku lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Wysokości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Ostateczna kwota może być różna mimo analogicznej sytuacji. Wynagrodzenie dla prawników wypłaca przeważnie ubezpieczyciel sprawcy wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*