Notariusz – zatrudnienie z przyszłością

Kiedy bezustannie straszą nas kryzysem, postepujacym spadkiem zatrudnienia, brakiem możliwości dla młodych z wykształceniem humanistycznym, w dalszym ciągu spore wzięcie wśród wyspecjalizowanych zawodów takich jak lekarz, prawnik czy notariusz.
Wskazuje to, że aby robić coś użytecznego, nie zawsze trzeba być inżynierem. Wystarczy wklepać w wyszukać np. notariusz, aby okazało się jak bardzo ten sposób pracy jest popularny.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Dziś przepisy prawa towarzyszą nam na każdym kroku, stąd też zawody prawnicze wciąż cieszą się uzasadnionym powodzeniem. Jednak nie wystarczy ukończyć tylko uniwersytetu by można było założyć np. kancelarie notarialne w Warszawie. Osoby, które chcą uprawiać ten zawód czeka długa ścieżka.

Posiadanie tytułu magistra to zaledwie początek, po którym trzeba zaliczyć egzamin na aplikację notarialną, a po jej zakończeniu egzamin zawodowy i odbyć obligatoryjną asesurę. Zarobki, które ustalane przez rozporządzenie ministra, w ogólnym mniemaniu rekompensują ten duży trud wieloletniej edukacji.
Nie jest lekko łatwo określić, jak dużo konkretnie tacy wymienieni wyżej notariusze Warszawa mogą co miesiąc uzyskać.

Statystyki podają różne kwoty, od 4000 do ponad 10 000zł. W zależności od prowadzonej procedury prawnej i jej kosztu.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Konieczność wynajęcia notariusza pojawia się np. gdy chcemy podpisać umowę kupna lub sprzedaży ziemii, sporządzić umowę przedwstępną, testament lub pełnomocnictwo, wykonać wersję wstępną deklaracji PCC lub wypis z dokumentacji. Z tym i szeregiem innych czynności, wykonywanych przez notariusza, mamy do czynienia często, dlatego też osoby wykonujące ten zawód nie mogą uskarżać się na brak zajęcia.
Wiarygodna kancelaria – kliknij tutaj kancelaria prawna częstochowa – notarialna umie świadczyć usługi zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firmy. Bez wątpienia jest to fach zamknięty, cieszący się znacznym poważaniem publicznym. Jego reputacja nie spada. Dobra opinia ciągnaca się za wykonawcą tak wąskiej gałęzi działa lepiej niż nie jedna reklama. Opłaca się natrudzić, bo może ktoś kiedyś poszukując notariusza wpisze w Google twoja kancelaria notarialna w kancelaria (polecamy biuro patentowe wrocław)i znajdzie właśnie Ciebie?