Skąd niewielkie spółki mogą zyskać kapitał?

W naszym kraju działa spora liczba malutkich spółek. Spółki, które dopiero rozpoczynają działalność mogą mieć kłopoty z pozyskaniem funduszy na ich rozwinięcie. Skąd mogą je uzyskać?

Z pomocą w uzyskaniu funduszy przez małe, wspaniale działające spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowy-menedzerskie-a-ubezpieczenia-zus) mogą starać się o fundusze które pochodzą z niezwykle przeróżnych źródeł. To z myślą o takich przedsiębiorstwach powstał między innymi fundusz Venture Capital. Dostępny fundusz Venture Capital pozwala pozyskać większy kapitał na działalność spółki. Ceną za dofinansowanie jest jednak odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tu:

biznes, biznesmani

Autor: Congres in Beeld
Źródło: http://www.flickr.com

Młode, czyli niedawno otworzone spółki dość często są zainteresowane wejściem na rynek New Connect. Sporo początkujących prezesów tego rodzaju spółek zadaje sobie jednak pytanie: jak wejść na Newconnect? Opcja na pytanie: jak wejść na Newconnect jest prosta, gdyż wejście na ten rynek jest związane w dużej mierze przygotowania prospektu emisyjnego, który musi zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.świeża treść adwokat prawo rodzinnePowinniśmy przy okazji zadbać o odpowiednią promocję konkretnej spółki- rynku NewConnect najczęściej notowane są spółki, które funkcjonują w branżach związanych z nowoczesnymi technologiami. Również funduszem venture capital najczęściej interesują się spółki związane z takimi właśnie technologiami. O zyskanie kapitału ubiegają się więc przedsiębiorstwa które specjalizują się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Mimo wszystko wśród spółek zafascynowanych funduszem venture capital nie brak także i takich, które istnieją w bardziej tradycyjnym rejonie. Wchodząc na rynek NewConnect spółki mogą liczyć na pomoc ze strony wysokiej jakości doradców.

pieniądze

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dużej ilości małych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to jedyna szansa zyskania funduszy. Takiego rodzaju spółki jednak często napotykają utrudnienia, jeśli interesują ich kredyty bankowe. Banki naprawdę z dystansem podchodzą do tego rodzaju spółek, niechętnie udzielają im kredytów bojąc się zbyt dużego ryzyka. Tak więc zainteresowanie obiema opcjami uzyskania środków na rozwój spółki jest naprawdę duże- venture capital.