Znaczenie pracowniczych szkoleń oraz firm w jakich są oni zatrudnieni, zalety gier symulacyjnych.

O tym, że pracownicze szkolenia mają bardzo ważną rolę w rozwoju pracowników wiadomo od dawna. Firmy zyskują dzięki temu dużo lepiej wyszkoloną kadrę, sprawniej radzącą sobie w codziennych obowiązkach i kryzysowych przypadkach. Za to pracownicy mogą się rozwijać zawodowo, co dla niejednej osoby ma ogromne znaczenie, a dodatkowo mają świadomość tego, że są niezbędni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu przedsiębiorców trochę się przed nimi broni, głównie z powodu kosztów, lecz będą to pozorne oszczędności. Jak widać to po wielu badaniach, każda złotówka wydana na szkolenia pracowników w krótkim okresie czasu kilka razy się zwróci, więc warto zastanowić się, czy nie postawić na odpowiedni rozwój swoich ludzi. Szkolenia posiadają bardzo zróżnicowaną tematykę, na niektórych uczestnicy będą poznawać dokładną wiedzę z danej dziedziny, inne, tak zwane miękkie poruszają taką tematykę jak twórcze rozwiązywanie problemów albo metody radzenia sobie w stresowych sytuacjach. Wybór odpowiedniego szkolenia (polecamy szkolenie assessment center) powinien być uzależniony od konkretnych potrzeb, bo jedynie wtedy faktycznie będą one przydatne.

Ostatnio rozwinięciem szkoleń pracowniczych są gry symulacyjne.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tu (https://www.greczka.pl/o-firmie/) inne tego typu materiały – one również są wartościowe.

Wykorzystywane są one w rosnącej liczbie różnych szkoleń i nie tylko mogą one podnieść atrakcyjność samych zajęć, lecz także mogą dać uczestnikom możliwość zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Będzie to wynikać z faktu, że samą nawet najlepiej prezentowaną teorię można szybko zapomnieć, a tym bardziej jak będzie ją trzeba wykorzystać w prawdziwych sytuacjach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają za zadanie umożliwienie uczestnikom szkolenia na to, żeby mogli spróbować pod okiem trenera wykonać określone zadania wiążące się z uzyskaną wcześniej wiedzą. Co prawda ma to kształt zabawy, ale zabawy mającej swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie, gdyż wiele z takich gier będzie się opierać na prawdziwych, autentycznych sytuacjach czy zdarzeniach (więcej o ofercie). Przez takie gry znacznie poprawia się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto podczas gdy wykonał jakieś zadanie na pewno to lepiej zapamięta, niż gdyby jedynie o nim usłyszał.