Ubezpieczenie na życie – nabyć nie nabyć, jakie kupić, czym się pokierować? Podpowiadamy

Rozpocznijmy od wyjaśnienia, co to jest klasyczne ubezpieczenie na życie. Otóż jest to ubezpieczenie, które możesz wykupić, aby zabezpieczyć swoich krewnych – współmałżonkę, współmałżonka, dzieci, na wypadek swej śmierci.
Opłacasz wyznaczone składki a dzięki temu, kiedy odejdziesz, zakład ubezpieczeniowy wypłaci im określoną kwotę pieniędzy.

firmy - obrazek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Takową umowę zawiera się dożywotnio lub na czas sprecyzowany.

Potrzebujesz dodatkowe wątki (https://contra-odszkodowania.pl/doplata-do-wyplaconego-odszkodowania-jest-mozliwa/) na opracowany tu temat? Nie ma problemu – musisz wejść w poniższy link i tam znajdziesz masę różnych detali.

Jeżeli ubezpieczenie ma wyłącznie funkcję ochronną a w czasie trwania polisy nic Ci się nie stanie, wpłacone przez ciebie składki przepadną. Jednakże istnieją także polisy na życie, które możesz wykorzystywać do lokowania pieniędzy – ubezpieczenia inwestycyjne – . Generalnie już na wstępie wskazane jest rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie o osłonę na wypadek niezdolności do pracy. Zależnie od umowy możemy mieć wtedy gwarancję, iż ubezpieczający wypłaci Ci sumę ubezpieczenia, lub iż będzie opłacał za Ciebie składki do końca umowy. Tak wygląda właśnie polisa życie Warszawa. Dodatkowo najczęściej możemy wykupić opcje ochrony na przypadek zawału, operacji chirurgicznej, kuracji i pobytu w szpitalu.

fototapety

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de

Wrocław nocą

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie powinni natomiast rozważyć wybór umowy, w jakiej zadośćuczynienie jest największe w razie wypadku, dla przykładu samochodowego. Suma ubezpieczenia związana ze zgonem jest wówczas minimalizowana oraz dzięki takim proporcjom cena polisy utrzymuje się na umiarkowanym poziomie. W wyborze ubezpieczenia pomóc ci może agent PZU Warszawa. Umowa może, a wręcz winna być dobrze dobrana do naszych osobistych potrzeb ubezpieczeniowych (agent PZU Dariusz Piernik) innymi słowy “szyta na miarę”.

Może posiadać na przykład charakter ochronno – oszczędnościowy. Wtenczas obojętnie, czy dojdzie do śmierci czy nie, w wyznaczonym momencie nastąpi wypłata zgromadzonych środków.