Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w warunkach przemysłowych większą efektywność maszyn

W przypadku newralgicznych zadań w branży przemysłowej, a także podczas ważnych akcji ochronnych najważniejszą funkcję odgrywa bezpieczeństwo osób i mienia. W tym zakresie stosuje się nowatorskie rozwiązania, których kluczowym zadaniem jest stuprocentowa kontrola i zapewnienie bezpieczeństwa do momentu wyeliminowania zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym obszarze są na pewno optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak można się domyśleć z nazwy, ma służyć zabezpieczeniu miejsca i mienia przed występowaniem niebezpiecznych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszej linii” i winna na czas sygnalizować o istnieniu zagrożenia. Kurtyny bezpieczeństwa mogą przyjmować rozmaitą postać. Jednym z prostszych przykładów jest zastosowanie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na drodze. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednakże bezpośrednio a pośrednio. Dostępne są natomiast zabezpieczenia, jakie bezpośrednio zabezpieczają mienie i informują o wystąpieniu zagrożenia. Najbardziej znanymi są wspomniane już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o których mowa gwarantują bezpieczeństwo zarazem osób, jak i w środowisku przemysłowym większą wydajność maszyn i urządzeń. Chodzi o tego typu gałęzie produkcji, jak motoryzacja, magazynowanie, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny spełniają w tej sytuacji wiele ważnych funkcji: zabezpieczającą, alarmującą, informującą, wykrywającą (np. wykrywanie dłoni). Dzięki nim praca obywa się sprawniej, jest bardziej wydajna, a równocześnie zapewnione zostaje niezbędne w każdym środowisku pracy bezpieczeństwo.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o których mowa mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i łatwo je zamontować. Jednocześnie ich cena jest relatywnie niska biorąc pod uwagę jakość jaką zapewniają.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne wątki? Więc kliknij tu (https://c-l.pl/) i czytaj nasze kolejne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją ocenę.

Gwarantują również oszczędność czasu, jako że po zamontowaniu działają automatycznie. Z reguły nie wymagają żadnej konfiguracji, działając w oparciu o optymalne ustawienia. Jeżeli zatem szukamy najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie bezpieczeństwa, które są odpowiednio wydajne i produktywne, warto przeanalizować ofertę firm oferujących optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*