Inwestycja we własne życie bardzo się opłaca, i to w każdym wymiarze. Czy także inwestujesz?

Przychodzi w życiu taka chwila, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad bardziej poważnymi kwestiami. Dorastamy,postanawiamy założyć rodzinę, dostajemy awans, pojawia się więc chęć, żeby gdzie ulokować swoje oszczędności, aby na siebie pracowały.

Pojawia się często ważne pytanie: w co inwestować? W ostatnich latach wiele osób wybiera inwestowanie w fundusze. Co prawda ryzyko straty kapitału jest tutaj wyższe niż przy lokatach, niemniej istnieją za to szanse na lepsze, czyli bardziej wyższe stopy zwrotu. Jeśli w pierwszej kolejności myślisz o bezpiecznym inwestowaniu, to ta opcja również jest odpowiednia dla ciebie, wystarczy tylko obrać odpowiednia strategię.

Strategia to podstawa. Już na początku należy określić podstawę strategii inwestycyjnej – zobacz przykład na nadwyżka finansowa. Do nich można zaliczyć, jaki mamy rodzaj fundusz, kiedy rozpoczynamy inwestycję, a kiedy kończymy. Niezwykle ważny jest horyzont czasowy, a także maksymalna strata kapitału, jaką możemy ponieść. Te wytyczne są najważniejsze.

pozyskiwanie funduszy

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

Określenie tych wytycznych to gwarancja, że wybierzemy najlepszy dla naszych potrzeb fundusz. To ważne, z tego względu, że każdy ma inne preferencje i oczekiwania, to oznacza, że przez cały czas mamy kontrole nad tym co się dzieje , możemy więc podjąć właściwe działania w okresie trwania inwestycji. To istotne ze względu na stale zmieniająca się, często zaskakującą sytuację na rynku. Posiadanie planu to także ograniczenie działania emocji na podejmowane przez nas decyzje. Kiedy mamy czytelny i racjonalny plan, po prostu działamy z większą rozwagą.

Jest naprawdę wiele strategii inwestowania w fundusze inwestycyjne, można je oczywiście dowolnie zmieniać tak, żeby odpowiadały naszym potrzebom. Zastanawiasz się w co inwestować? Najpopularniejszą z nich jest strategia uśredniania ceny. Polega on na systematycznym, co miesięcznym zakupie jednostek konkretnego funduszu – doradca finansowy dla firm. Ta strategia obniża ryzyko inwestycji, ponieważ całość kapitału nie spoczywa w jednym miejscu. Jeśli myślimy o tym pomyśle, to warto spróbować swoich sił w inwestowaniu w fundusze agresywne, czyli akcyjne, gdyż ich specyfiką są wahania cen