Kto może wypełnić PIT 36 i jakie są zalety wypełnienia PIT 36 poprzez Sieć?

PIT 36 składają te osoby, które bodaj jakąś część swoich dochodów realizowały bez pośrednictwa płatnika. Mówiąc zwięźle, pit 36 wypełniają Ci płatnicy, jacy muszą osobiście wyliczyć zaliczki na podatek czy wartość podatku, jaki należy zapłacić.

rozliczenia

Jeśli przychody są rozliczane przez płatnika, wówczas starczy zrealizować wyłącznie PIT 37.

Kto składa PIT 36?

PIT 36 wypada złożyć również w przypadku wynajmu, podnajmu, dzierżawy albo poddzierżawy, deklarację tą dostarczą również osoby korzystające z kredytu podatkowego albo podatnicy, jacy przeważą pozarolniczą aktywność gospodarczą, która jest opodatkowana na ogólnych zasadach.

PIT 36 zdołamy złożyć na różnorodne sposoby – więcej informacji. Typową formą jest wypełnienie deklaracji PIT na papierze i zaniesienie jej do Urzędu Skarbowego.

Atrakcyjna informacja? Jeśli tak myślisz, poza tym sprawdź ten odsyłacz – zobaczysz znacznie więcej w ofercie, która tyczy się rozpatrywanej tutaj tematyki.

Niemniej jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie pit online. Rozliczenie PIT poprzez Internet ma nadzwyczaj wiele wartości. Przede wszystkim metoda ta jest ogromnie łatwa.

Żeby rozliczyć PIT musimy mieć komputer z dostępem do Netu i stosowny program, jaki pozwoli nam rozliczyć się z podatku. W Internecie znajdziemy wiele bezpłatnych programów do rozliczania PIT, które bez problemu zdołamy pobrać na swój komputer. Multum z nich wolno ściągnąć całkiem za darmo, nie musimy więc obawiać się opłat za rozliczenie pit online.

podatki

Źródło: pixabay.com

Programy takie są bezpieczne i łatwe w obsłudze, masa z nich sprawdza błędy i podpowiada jakie wieści wprowadzić w rubrykach znajdujących się w deklaracji podatkowej. Składanie zeznania podatkowego poprzez Sieć zezwala także na bezzwłoczne dostarczenie PIT bez wychodzenia z domu – wiadomości o pitach.

Po co fatygować się do Urzędu Skarbowego oraz stać w długich kolejkach, skoro wypełniony PIT możemy w parę chwil wysłać do Urzędu? Wyjście to jest szybsze i znacznie prostsze, należałoby więc zdecydować się na rozliczanie podatku poprzez Sieć. Nawet jeżeli do tej pory nie rozliczałeś się z PIT online – pewnie sobie z tym poradzisz, gdyż odmiana ta jest sporo prostsza od typowego rozliczania.