Jak sprawuje się i przebiega kontrola dostępu hotel i jakie rezultaty ma dla bezpieczeństwa gości i pracowników hotelów?

Prowadzisz hotel i chcesz by był bezpieczny? Nie wiesz jaki układ kontroli dostępu zaaplikować? Przekonaj się co proponuje w tym obszarze rynek.
Dla bezpieczeństwa ludzi i obiektu czytniki kart a także zamki elektroniczne są dzisiaj powszechnie stosowane w prawie wszystkich hotelach.

Ze względów praktycznych niektóre z systemów kontroli dostępu w obiektach wykonuje pracę w trybie off-line oraz jest w dość ograniczony sposób połączona z zastanymi systemami hotelowymi. Coraz częściej z kolei stosowane są w obiektach nowoczesne rozwiązania działające w trybie on-line, i to bezpośrednio naprowadzane przez system danego budynku, taki jak np. InteliHotel. W zabezpieczeniach jakim jest kontrola (iso 9001) dostępu hotel działających w trybie online specjalny czytnik odczytuje zgromadzone informacje z nośnika na przykład karty/transpondera oraz następnie weryfikuje je korzystając z osiągalnej bazy danych znajdujących się na serwerze. Ponadto informacja o pojawieniu się wskazanego gościa w pokoju szybko dostarczana jest online do stanowiska recepcyjnego. W przypadku nagłej kontroli dostępu działającej we wspomnianym trybie offline dane sumiennie weryfikowane są i to na podstawie podręcznej pamięci lub wbudowanego czasomierza. Po wykonaniu właściwej autoryzacji użytkownik dostaje wejście do wskazanego pomieszczenia. Jest też opcja zlecania pewnych uprawnień a także przypisywania właściwych pokojów dla gości czy też dla personelu budynku. Kontrola dostępu wtc poznań – pełna analiza – obejmuje także dostęp do pokoi a także pomieszczeń hotelowych, w tych rozwiązaniach świetnie zorientujesz się dzięki witrynie GiP Sp. z o. o.. Zamki elektroniczne zwiększają komfort i zabezpieczenie pobytu, niezmiernie ułatwiają też obsługę gości i powiększają zabezpieczenie hotelu. Jest natomiast sporo przeróżnych odmian zamków a także czytników w różnorodnych kształtach oraz obudowach. Właściwe oprogramowanie umożliwia szybką obsługę przeróżnych rodzajów systemów zamków hotelowych.
kontrola dostępu hotel

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Walory jakie daje kontrola dostępu hotel to np. kontrola dostępu do rozmaitych części obiektu, znaczne zwiększenie zabezpieczenia gości oraz personelu, a także powiększenie zabezpieczenia oraz wygody w dostępie do pokoi.

Dodatkowo powiększenie nadzoru nad transakcjami – m.in. identyfikacja osób upoważnionych, sygnalizacja zajętości, kontroli sprzątań oraz przydatnych informacji o niegotowym (nieposprzątanym) pomieszczeniu w systemie, jak również kontrola dostępu na właściwym etapie dni oraz godzin m.in. dla pracy grup pokojówek według ustawień systemu, o tym jak je ustawiać poczytasz tu: W dodatku niwelowanie nadużyć, bo wszystkie kluczowe działania mogą wymagać autoryzacji kartą.