Co certyfikat ISO powinien znaczyć dla konrahentów przedsiębiorstw?

Sporo mówi się na temat certyfikatów ISO. Decydenci ogromnie starają się, by go uzyskać. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego czym on tak naprawdę jest? Jakie daje apanaże nam, użytkownikom? Przeanalizujmy…

certyfikat

Autor: Claus Günther
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularnym certyfikatem jest certyfikat iso 9001. By go zdobyć, trzeba się sporo natrudzić. Do spełnienia jest bowiem duża lista konkretnych wymogów. Liczy ona 8 szczegółowych punktów. Określają one odpowiednie procesy, jakie firma musi wprowadzić. Na liście jest punkt, określający skoncentrowanie się na klientów. Wszak to pozycja na rynku zależy od użytkowników. Lepsze nastawienie się na ich potrzeby, może przynieść sukces lub wyznaczyć do niego jasną drogę. Certyfikat iso 9001 to inne określenie rzetelności oraz solidności przedsiębiorstwa. Decydując się na kupno artykułów firm, jakie taki certyfikat zdobyły, mamy pewność, że wspieramy tych, którzy nieustannie inwestują w rozwój oraz mają jasną drogę do osiągnięcia sukcesu. To dobry znak na przyszłość.

Jakie inne wymogi muszą wypełnić zarządy spółek aby zdobyć certyfikat iso 9001? Kolejną kwestią jest zapewnienie odpowiednich procedur, w szczególności pod kątem wdrażania procesów oraz dokumentacji. Osoby decydujące muszą wykazać się takimi cechami jak: ogromne zaangażowanie, wyjątkowa kreatywność oraz niesamowity upór. Tylko one pozwolą pomyślność wprowadzania certyfikatu. Wypracowane ścieżki rozwoju powinny być przestrzegane przez całą załogę. Jeżeli certyfikat iso 9001 ma być domeną prowadzonej przez nas firmy, skoncentrujmy się na myśleniu pod kątem procesów. Tylko i wyłącznie ich efektywność oraz skuteczność poprowadzą nas do celu. Przygotujmy się na nieustanny rozwój, doskonalenie się i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Przygotujmy się na to, że będziemy musieli znacząco zminimalizować proces podejmowania decyzji. Ciągłe przekładanie podjęcia decyzji wpływa destrukcyjnie na firmę oraz ogranicza jego rozwój. Zatroszczmy się o harmonijne relacje| z naszymi kontrahentami.

Osoby z certyfikatem

Autor: AFS-USA Intercultural Programs
Źródło: http://www.flickr.com
Stwórzmy dobrą atmosferę wokół naszego przedsiębiorstwa. Nastrój wzajemnego szacunku oraz zaufania będzie kamieniem milowym do otrzymania certyfikatu iso 9001. Pamiętajmy więc o tym, aby sumiennie wypełniać wszelkie wymagania. Certyfikat iso 9001 jest powszechnie uznawany na całym świecie, z tego powodu warto go posiadać i otworzyć się na zupełnie nowe możliwości i wyzwania!