Co może dać specjalistyczne finansowe oprogramowanie w korporacyjnym środowisku? W jakich rzeczach jest w stanie pomóc?

Specjaliści analitycy w dużych firmach muszą poradzić sobie z ogromną ilością informacji natury finansowej, ich przepływem, jak też sposobem raportowania finansowego. Jest to nawet trudniejsze, jak firma ma dość złożoną strukturę. W takim wypadku cały proces jest niezwykle pracochłonny i zajmuje sporo czasu. Co może okazać się pomocne?

komputery, firma

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com
Dobre może okazać się tutaj profesjonalne oprogramowanie IBM Cognos TM1. Umożliwia sprawne zrobienie budżetu, zaplanowanie wydatków, przygotowanie wszelkiego typu analiz czy ocen finansowych . Ta korporacyjna platforma jest w stanie pomóc w usprawnieniu całego cyklu planowania. Przydatne okaże się to narzędzie również jeśli chodzi o sprawozdawczość, która także nierozerwalnie związana jest z prognozowaniem. Są to ogromnie ważne zadania w przedsiębiorstwie.

Ogromną zaletą jest możliwość przeprowadzania prac zespołowo, a to za sprawą wykorzystania różnych urządzeń przenośnych. Funkcjonuje on bowiem bardzo dobrze na sprzęcie mobilnym. Wszyscy użytkownicy mają możliwość przeanalizowania danych czy też stworzenia modeli finansowych. Przydatna jest funkcja zarządzania strategią. Możemy w ten sposób na bieżąco skorelować dane finansowe z założeniami firmy oraz wydarzeniami dziejącymi się na rynku. Dyrektorzy od spraw finansowych mają szybki wgląd w raporty, w ten sposób możliwa jest bardzo sprawna konsolidacja finansowa.

Takie oprogramowanie (zobacz program kadry i płace) można wdrażać w sposób lokalny, czyli może być po prostu zainstalowane u klienta. Świetnie działa także zainstalowane w chmurze z możliwością przyszłej rozbudowy na wypadek zwiększonych potrzeb. Możliwy jest sprawny, grupowy dostęp do tego środowiska, co da możliwość podejmowania sprawnie zespołowych decyzji. Całość systemu planowania może być obsługiwana przez różne grupy ludzi, w różnych lokalizacjach czy zależnie od profilu pracy.

Wielkim ułatwieniem może być możliwość pracy na tym systemie dla osób, które nie posiadają połączenia z siecią. Możliwe jest bezproblemowe zintegrowanie wszystkich danych pochodzących z lokalnych źródeł. Jak widzimy oprogramowanie to ma wiele zalet. Pomaga ono w sprawnym zarządzaniu kwestiami finansowymi w środowisku korporacyjnym. W tego typu firmach przecież przepływ informacji jak również wyciąganie wniosków od razu, to możliwość jak najszybciej reakcji jak też odniesienia się natychmiastowo do sytuacji mających miejsce na rynku.