Jakim sposobem da się finansować swoją firmę korzystając z dotacji oferowanych przez Unię Europejską.

Wstąpienie Polski w szeregi Unii Europejskiej jedenaście lat temu przyczyniło się do wielu ważnych zmian. Razem z tym pojawiły się duże szanse dla przedsiębiorstw oraz firm, bo z Unii zaczął płynąć coraz większy strumień środków przeznaczonych na różnego rodzaju dotacje i dofinansowania.

Właściciele firm na początku dość ostrożnie podchodzili to tego, lecz bardzo szybko przekonali się o ogromnych korzyściach jakie można było osiągnąć. W niejednym przypadku właśnie dzięki pieniądzom z Unii udało się zrealizować pomysły, które bez takiej pomocy nie miałyby racji bytu. Od ponad dekady, od kiedy system dotacji dla przedsiębiorstw działa, skorzystało z jego pomocy wiele firm z wielu różnych branż, na przyszłe lata też przewidziano duże środki do podziału. W każdym roku zmieniają się kryteria ich przyznawania i inne cele będą nadrzędne, warto więc śledzić cały czas, na co w określonym czasie postawili urzędnicy. Dotacje są dostępne dla wszystkich firm, ale oczywiście żeby je dostać trzeba spełnić sporo formalności.

Unia Europejska

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu przedsiębiorców nawet się nie przymierza do wzięcia dotacji, twierdząc że dofinansowania unijne dla firm nie są możliwe do dostania. Faktycznie nie da się ich dostać tylko z tego powodu że się będzie się chciało, lecz z drugiej strony powiedzieć się też nie da że są niemożliwe do zdobycia, zwłaszcza jeśli się odpowiednio zabierze za opracowanie wniosku. Podstawową sprawą będzie wybranie obszaru, w jakim ktoś będzie chciał starać się o dotację i wymyślenie tam pomysłu, jaki dotacja miałaby obejmować. Jeśli to będzie już załatwione, to następnym etapem powinno być wypełnienie wniosku o dofinansowanie. W takich przypadkach można skorzystać ze wsparcia jednej z profesjonalnych firm zajmujących się tego typu sprawami, dzięki ich doświadczeniu i wsparciu da się wszystkie dokumenty opracować w taki sposób, aby spełniały one oczekiwania urzędników.

Chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy z owego tematu? Z taką ideą przygotowaliśmy inny wpis na podanej witrynie – ciekawostka (www.bankrumia.pl/) oczekuje tam na Ciebie.

Kwestie poruszone na . Po złożeniu gotowego wniosku trzeba niestety jakiś czas poczekać na rozstrzygnięcie konkursu i jeśli dotacja zostanie przyznana, to rozpocznie się etap realizacji planu.