W jaki sposób załatwić sprawy z Urzędem Skarbowym za pomocą Internetu?

Każdy rok to wiele obowiązków dla podatników, a jedno z nich stanowi rozliczenie się z US. Jeśli robisz to od kilku bądź kilkunastu lat, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że trzeba to zrobić do ostatniego dnia kwietnia. Jednakże im wcześniej, tym lepiej, zwłaszcza że im bliżej ostatecznego terminu, tym większe kolejki tworzą się w urzędzie. By się z nimi nie mierzyć, warto jest złożyć PIT online. Jak się do tego zabrać?

pieniądze

Autor: Eric Pesik
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko nie bój się, że sobie nie dasz rady. Nie ma takiej sposobności, aby coś wykonać źle, gdyż by złożyć rozliczenie PIT 2015, program pobierasz z jednej z witryn internetowych i po prostu wypełniasz kolejne kroki, jakie w nim znajdziesz. Program jest darmowy, więc wystarczy, iż wyszukasz go w sieci albo skorzystasz z jednej z aplikacji często dołączanych do gazet. Gdy włączysz go po raz pierwszy, spostrzeżesz, że wszelakie obawy były niepotrzebne. Aplikacja w zasadzie poprowadzi cię za rękę, podpowiadając, jakie pola należy wypełnić. Nie będziesz też zmuszony wykonywać żadnych obliczeń, gdyż program robi to za ciebie, a ty nie martwisz się błędami, jakie można popełnić. Przecież matematykę miałeś już kilka lat temu, kalkulator (zobacz kalkulator pensji brutto) natomiast nie cały czas masz pod ręką, dlatego z programem wszystko jest znacznie łatwiejsze i mniej zawiłe. Po wypełnieniu wszystkich pól w dokumencie być może będziesz musiał jeszcze wpisać informacje do załączników, w zależności od tego, do czego jesteś zobligowany (dodatkowe informacje). Jednakże nie zamartwiaj się, nie zajmie ci to dużo czasu, gdyż wszelkie dane automatycznie kopiowane są z poprzednich formularzy. Sam będziesz zaskoczony, jak szybko pójdzie ci wypełnianie dokumentów, jakie potem trzeba wysłać drogą elektroniczną albo pocztową. Jeśli chcesz, możesz też je dostarczyć samodzielnie, lecz po co zawracać sobie głowę, gdy są o wiele wygodniejsze metody.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki niniejszym aplikacjom służącym do przeprowadzania rozliczeń deklaracji rocznych możesz nie tylko w komfortowy sposób rozliczyć się z US, lecz także oszczędzić czas. Dlatego już dzisiaj skorzystaj z jednej z takich aplikacji oraz zarekomenduj ją swoim znajomym, a z pewnością będziecie mieć więcej czasu, by spędzić go w zdecydowanie milszy sposób, aniżeli czekanie w kolejkach i konwersacje z urzędnikami.