Dlaczego warto zająć się start-upem, jakie możliwości daje taka forma prowadzenia firmy?

Hasło start-up od pewnego czasu jest coraz popularniejsze wśród ludzi biznesu. Jest to zresztą zupełnie zrozumiałe, skoro większość największych firm internetowych zaczynały właśnie w taki sposób, a i obecnie osiągnąć można naprawdę duży sukces. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od ciekawego pomysłu, niekiedy takiego, jaki może zrobić rewolucję w świecie, a pomysł ten przez grupę zapaleńców zaczyna być realizowany. W odróżnieniu do tradycyjnych form biznesu, start-upy działają nieco inaczej.

pieniądze z funduszu seed capital

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

W nich nie ma w pierwszej kolejności nastawienia na maksymalizację zysków, choć rzecz jasna prace dążą w tym kierunku. Jednak często będą to eksperymenty, wyciąganie wniosków z błędów i szukanie nowych wyzwań, aż do osiągnięcia sukcesu. A jeśli się go uda osiągnąć, to może być naprawdę spektakularny – skocz, jeżeli interesują Cię fundusze seed capital. Na przykład dwie najbardziej rozpoznawalne firmy z branży internetowej zaczynały właśnie w taki sposób, a obecnie ich wartość wynosi setki miliardów dolarów. W praktyce w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, lecz należy mieć świadomość tego, że będzie trzeba na niego mocno zapracować.

Jednym z największych problemów, które mają młodzi start-upowcy jest zdobycie finansowania. Zanim takie młode firmy będą na siebie zarabiały to często ponoszą wiele porażek w międzyczasie, niekiedy też kolejne pomysły będą na przykład wymagać zwiększenia załogi czy zakupu technologii.

Sprawdź poza tym takie ciekawe wskazówki ze strony (http://www.trenerzy.pl/), które przeczytasz pod tym odsyłaczem – one też przedstawiają to zagadnienie.

Na szczęście aktualnie jest co najmniej parę możliwości pozwalających zdobyć jakieś pieniądze na rozwój. Jednym z najpopularniejszych są różnego rodzaju inwestycyjne fundusze i aniołowie biznesu, jacy w zamian za określone udziały dają firmie zastrzyk finansowy. Jeżeli pomysł odniesie sukces i zacznie się na nim zarabiać, to taki fundusz seed capital może sprzedać swoje udziały odpowiednio o na tym zarabiając. Rzecz jasna będą się również zdarzać porażki, ale to jest już ryzyko takich inwestycji.

Innym chętnie wykorzystywanym sposobem na zdobycie nowych środków będzie giełda, debiut na newconnect takiego startupu da mu pokaźny zastrzyk pieniędzy na dalszy rozwój –