Roczna deklaracja podatkowa PIT 2017

Czas, forma oraz czas składania oświadczenia podatkowego mogą być ambarasem podatnika. Powinniśmy zatem wiedzieć, czy małe dochody i płace także zmuszają do rozrachunku rocznego? Do kiedy należy złożyć roczny PIT 2017? Komplikacją może być również dobór formy – czyli czy należy deklarację złożyć papierowo, posłać pocztą czy też może elektronicznie.

Czy muszę dostarczyć deklarację podatkową, jeżeli zarabiałem mało? Zeznanie roczne złożyć muszą wszystkie osoby, jakie w konkretnym roku pozyskiwały jakiekolwiek przychody.

Jeśli podatnik nie otrzymał ani grosza dochodu – oświadczeń nie składa. Nie składa jej także, jeżeli w latach wcześniejszych przychód uzyskiwał, natomiast w roku 2017 taki dochód nie wystąpił. Jeśli podatnik w konkretnym roku uzyskał utratę, to powinien złożyć zeznanie skarbowe. Zadaniem podatnika będzie wykazanie dochodów z konkretnego roku, a uprawnieniem – udowodnienie kosztów uzyskania lub straty z lat minionych. Deklaracja z utratą może się okazać przydatna w kolejnych latach – utrata może być potrącana od przychodu w następnych latach podatkowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij
Obliczanie podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli podatnik uzyskał dochody równe wydatkom, powinien on złożyć deklarację roczną. Nie ma znaczenia kwota przychodu, lecz sam fakt ich pozyskiwania.

Jeśli Twoim celem na dziś jest wytypowanie jeszcze jednego tak nieszablonowego materiału jak ten, to stanowczo zalecam tą treść (http://www.contra-odszkodowania.pl/). Pomyśl o tym – ona przypadnie Ci do gustu.

Jeśli podatnik wypracował mniej niż wynosi wartość tzw. sumy wolnej od podatku – zatem mniej aniżeli 3091 – musi dostarczyć deklarację. W takim wypadku podatek wyniesie zero . O ile podatnik pozyskiwał tylko sumy zwolnione z opodatkowania – deklaracji nie składa. Jeśli z kolei pozyskiwał on dochody opodatkowane jak też zwolnione z opodatkowania czy nie podlegające podatkowi – w zeznaniu rocznym deklaruje on tylko dochody opodatkowane, niezwolnione; przychodów zwolnionych oraz nieopodatkowanych w deklarację taką nie wpisuje.

Jeżeli podatnik pozyskuje przychody z zagranicy a w Polsce nie uzyskuje innych dochodów, to deklarację wypełni jedynie, jeżeli umowa międzypaństwowa nakazuje mu zastosować do jego dochodów strategię proporcjonalnego odliczenia.

Jeżeli podatnik nie pozyskiwał dochodów na obszarze kraju a umowa międzynarodowa wskazywała na metodę zwolnienia z progresją – podatnik oświadczeń nie składa (cała suma będzie bowiem zwolniona z opodatkowania). Jeżeli jednak podatnik prócz przychodów zagranicznych osiąga również w kraju przychody podlegające opodatkowaniu, to rozliczenie PIT 2017 trzeba złożyć. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem .