Potrzebujesz dużej sumy pieniędzy? Pożyczka pozwoli ci zyskać fundusze, lecz czasem trzeba coś zastawić!

Pieniądze okazują się potrzebne przy wszystkich inwestycjach, tak i tych powiązanych z kwestiami biznesowymi, jak też pracami remontowymi w domu czy zakupem nowego pojazdu. Każda inwestycja zmusza do zaangażowania znaczniejszych środków, a nie w każdym przypadku ma się ich pod dostatkiem. W momencie, jeżeli brakuje na coś gotówki, można pokusić się o wzięcie kredytu. Trzeba mimo wszystko wiedzieć, że nie w każdym przypadku jest to proste.

pożyczka

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczniejsza suma wymaga zabezpieczenia Banki z chęcią udzielają kredytów, bowiem bywa to dla nich bardzo opłacalne. Jednakże każdy bank chce zyskać pewność, że kontrahent okaże się rzetelny i rzeczywiście odda otrzymane środki.

Właśnie dlatego prawo bankowe okazuje się tak restrykcyjne i wymaga dokładnego skontrolowania każdego odbiorcy pod kątem historii kredytowej, źródła oraz wysokości dochodów, jak także zdolności kredytowej. Jeżeli pracownik banku uzna, że pożyczkobiorca nie podoła spłaceniu zadłużenia albo mógłby mieć problemy z wpłacaniem kolejnych rat, może odmówić udzielenia kredytu bądź zażądać zabezpieczenia w formie zastawu.

Kredyt pod zastaw domu – czy to jest opłacalne?

Zdarzają się sytuacje, gdy w bardzo krótkim czasie trzeba zebrać znaczniejszą sumę pieniędzy. W podobnych wypadkach kredyt (polecamy warunki udzielenia kredytu hipotecznego) po zastaw mieszkania albo innej nieruchomości potrafi okazać się dobrym rozwiązaniem. Jednak na takie zobowiązanie można się zdecydować jedynie w chwili, kiedy jest się pewnym, że podoła się podjętemu zobowiązaniu i nie będzie żadnych trudności ze spłacaniem pożyczki. W odmiennym przypadku zastawiona nieruchomość mogłaby przejść na własność pożyczkodawcy, a pożyczkobiorca narobi sobie poważnych problemów.

kredyt

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com

Na mniejsze wydatki pożyczki bez biku

Pożyczki pod zastaw domów dotyczą głównie dużych sum, ale od czasu do czasu stara się o mniejszą kwotę i nie może jej dostać z powodu słabej historii kredytowej. W przypadku, jeżeli zachodzi obawa, że można spotkać się z odmową, warto poszukiwać jednostki pożyczkowej, która proponuje usługi bez kontrolowania rejestrów w Biurze Informacji Kredytowej. Należy jednakże pamiętać, że takie usługi są wiele droższe i oznaczają takie samo zobowiązanie finansowe.