Pożyczki – traktujmy je rozsądnie

Pożyczki – zaciąga je aktualnie naprawdę cała masa osób. Statystyki wskazują, że wśród Polaków niewielu jest takich, którzy nie braliby nigdy ani jednej pożyczki lub czegoś na raty. Z czego to wynika? To proste – w zasadzie każdy z nas może wpaść w problemy finansowe. Nie trzeba do tego wiele. Możemy z dnia na dzień stracić przecież pracę, możemy zachorować, czy też może nam się przydarzyć jakaś awaria w naszym domu. Jeśli mamy oszczędności, z pewnością sobie w jakiś sposób poradzimy.

pieniądze

Autor: domjisch
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak nie – musimy spróbować czegoś innego. Korzystną opcją pozostaje pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) kyzoo. Z drugiej strony istnieje także duże grono osób, które do pożyczek nie podchodzą w nazbyt rozsądny sposób. Biorą je, co rusz. Zazwyczaj mają ku temu poważne powody, z kolei czasem dosyć banalne i niepoważne. Potrafią się zapożyczyć nawet z powodu chrzcin dziecka, komunii czy po prostu świąt. Nie zastanawiają się, co będzie, jeżeli ich sytuacja nagle się zmieni, kiedy przykładowo stracą pracę i nie będą mieli jak spłacać kolejnych rat. Nie biorą pod uwagę takiej ewentualności – a to bardzo niemądrze. W końcu życie jest nieprzewidywalne i każdego z nas może w niemiły sposób zaskoczyć. Czasem udaje im się wyjść z tego obronną ręką, ale często niestety nie.

Czy więc kredytów należy unikać jak ognia? Czy rzeczywiście zawsze są one mało dogodnym rozwiązaniem? Tak naprawdę niekoniecznie. W końcu czasami znajdujemy się w sytuacji, gdy rzeczywiście nie ma żadnego lepszego wyjścia. I co wtedy? Wówczas jakaś pożyczka może się okazać wręcz zbawienna. Może nam ona pomóc utrzymać płynność finansową, poradzić sobie z problemami, dać czas na przemyślenie i na przygotowanie strategii dalszego działania. Jednakże każdy kredyt (zobacz smartvest pożyczki pod zastaw) winien być bardzo jak najlepiej przemyślaną decyzją. Zawsze dokładnie przeanalizujmy, czy faktycznie nie ma innego wyjścia.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Potem dobrze zapoznajmy się z umową, a szczególnie z tymi jej elementami, które zostały zapisane drobnym drukiem. Dzięki temu będziemy całkiem świadomi, na co się decydujemy. I nie martwmy się – kredyt to nic strasznego. Ma go przecież wielu ludzi, którzy dobrze sobie radzą – spłacają go na czas. Tobie na pewno też się uda.