Jak wypełnić PIT 37

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. Jest to jeden z popularniejszych blankietów, które każdego roku wypełniają miliony Polaków. Deklaracja podatkowa PIT 37 dotyczy pozyskanych przychodów za miniony rok. PIT 37 jest wypełniany zarówno przez osoby pracujące na umowę o prace, jak także wszystkich tych, jacy są zatrudnieni na umowę o dzieło bądź zlecenie.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto jeszcze wypełnia PIT 37? Mimo obiegowej opinii, bardzo dużo rencistów i emerytów korzysta z ulg oraz posiada dodatkowe dochody z których się rozlicza. Kolejną równie liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 są osoby w pojedynkę wychowujące dzieci ewentualnie rozliczające się z małżonkiem. Stając po raz pierwszy przed nieodzownością odpowiedzenia sobie na pytanie: jak wypełnić PIT 37? – możemy być zdezorientowani, z tego względu wskazówek warto szukać .

Częstokroć bowiem prócz samego arkusza podatkowego zobowiązani jesteśmy do zgromadzenia i wypełniania ponadprogramowych formularzy, tj. PIT/D bądź NIP-3(5). Wypełniając po raz pierwszy PIT 37 musimy pamiętać o goniącym nas terminie złożenia go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

gdyż czas na złożenie PIT 37 kończy się 30 kwietnia. Pozornie jest to dużo czasu, jednak kiedy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem zeznania podatkowego, ów czas wydaje się częstokroć nazbyt krótki.

W jaki sposób wypełnić pity 2016 oraz z czego się rozliczamy? PIT 37 to blankiet, który pozwala nam się rozliczyć z tytułu przychodów pochodzących od płatnika a więc pracodawcy. Są to przychody wynikające z: uposażenia a także innych dochodów ze stosunku służbowego albo stosunku pracy, zapomóg i świadczeń przedemerytalnych, emerytur, stypendiów, dochodów na podstawie praw autorskich, zapomóg pieniężnych na bazie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych oraz tymczasowo zatrzymanych.

Kiedy wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy oraz nie jesteś pewien czy robisz to prawidłowo czy nie lubisz się męczyć co roku z formularzem, skorzystaj z darmowego programu PIT, który to pomoże ci szybko i bez problemu wypełnić twój PIT 37.

Ciekawią Cię informacje na przedstawiany temat? To bardzo dobrze, ponieważ posiadamy polecany wpis (https://biznes.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-prawnicy-programu-ulga-od-dlugu-bronia-przed-nekaniem-ze-str,nId,5310595), który posiada wyłącznie informacje, których teraz wymagasz.

Nieskomplikowany w obsłudze program, który to przybliży wszystkie zagadnienia oraz pomoże zapełnić wszystkie rubryki formularza. Nie bój się wypełniać PIT 37 samodzielnie – z PIT programem nauczysz się prędko i poprawnie radzić sobie z formularzem. Dzięki temu możesz posłać pit online – więcej na