W jaki sposób zmienić wizerunek swojego auta bez potrzeby jego wymiany?

Samochód to zazwyczaj poważna inwestycja, w związku z tym pragniemy aby wszystko funkcjonowało sprawnie przez jak najdłuższy czas. Nie ma w tym dlatego niczego dziwnego, że wygląd pojazdu może przestać się nam podobać. Jeżeli chcemy w jakiś sposób go odmienić, nie musimy od razu kupować nowy, gdyż na rynku funkcjonują firmy, które wspomogą nas w zmianie prezentowania się auta bez inwestowania dużej sumy pieniędzy. Jak zmienić auto przy użyciu naklejek?

reklama na autobusie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze możemy przyciemnić szyby. Po takim kroku karoseria wygląda dużo korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy takiego rodzaju zabieg jest zgodny z prawem. Jeśli właściciel auta ma taką ochotę, jak najbardziej może to wykonać. Są jednak wytyczne, których należy trzymać. Przednia szyba musi mieć przepuszczalność 75%. Z kolei boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymagań co do reszty szyb. Jeżeli przepuszczalność jest mniejsza, pojazd nie przejdzie przeglądu. Można również otrzymać karę od policji w trakcie kontroli drogowej.

Pierwszym krokiem jest poproszenie kierowcy o odklejenie folii – kiedy się nie zgadza otrzymuje mandat, a dodatkowo może mu zostać zabrany dowód rejestracyjny. Absolutnie zabronione jest przyklejenie folii lustrzanych, które mogą oślepiać pozostałych kierowców i doprowadzać do kolizji. Ten element odmiany wizerunku pojazdu ma swoich zwolenników i przeciwników. Z całą pewnością dużym plusem jest fakt, że dzięki foliom samochód mniej nagrzewa się podczas wysokich temperatur, natomiast zimą wolniej traci ciepło. W dodatku jest to doskonała ochrona pozwolenia zintegrowane bydgoszcz przed złodziejami, gdyż w najmniejszym stopniu nie widać, co jest wewnątrz. Prócz tego można także instalować w folie antywłamaniowe, które uniemożliwiają rozbicie szyb. Kolejną metodą zmiany wyglądu auta jest zmiana jego koloru przy pomocy folii. Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że nie jest ono wykonywane na stałe i w każdej chwili możemy wymienić kolor albo powrócić do bazowego.

W dodatku folia jest traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofercie dostępne są różne wykończenia i kolory. Jeśli wymianę przeprowadzi profesjonalna firma, będzie ona właściwie niewidoczna. Oferty można bezproblemowo odnaleźć w Internecie, wystarczy określić jakie miasto nas interesuje (przykładowo oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić opinie innych klientów oraz upewnić się, że używane folie będą naprawdę renomowanych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie auta przez wiele lat, może sprawić, że jego wizerunek nam się zwyczajnie znudzi. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest oklejenie go. Jest to zdecydowanie tańszy sposób na zmianę wyglądu, niż kupowanie nowego pojazdu. W dodatku kolor oraz wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko mamy na to ochotę.