Jak to cudownie mieć własne mieszkanie? To powinien być standard, niestety w dzisiejszych czasach to raczej marzenie wielu z nas

Obecnie w telewizji,radiu i prasie bardzo często omawia się na temat bieżącego wyposażenia naszych mieszkań. Tego typu tematyce dużo miejsca robi się także w sieci. Użytkownicy mogą skorzystać z mnóstwa portali na których można umieszczać zdjęcia własnych aranżacji wnętrz i oceniać wnętrza innych osób. Na pytanie jakie są dzisiejsze mieszkania nie da się bez wahania udzielić odpowiedzi.

Przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno są zdecydowanie bardziej zróżnicowane niż wystroje mieszkań w epoce komunistycznej gdy powszechność materiałów był bardzo ograniczony. Wygląd obecnego mieszkania jest zależna od licznych czynników. Najistotniejsze z nich to: możliwości finansowe, wiek posiadaczy, posiadane umiejętności i styl życia. Ludzie młodzi dzisiaj najczęściej projektują mieszkania w nowocześnie lub minimalistycznie. U starszych osób spotkamy więcej bibelotów, pamiątek i ozdób. Więcej w tym temacie: .

Jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza to właśnie modne są błyszczące meble do kuchni, ozdoby okienne w formie rolet i meble o regularnych kształtach. Najpopularniejsze obecne mieszkanie osób o niezbyt wysokich wpływach pieniężnych to panele (SP – pompy ciepła poznań) podłogowe, świetliki na suficie, meble składane w salonie, sofa i niewielki stolik do kawy. W łazienkach z reguły instalowane są prysznice, podwieszane toalety i gustowne dywaniki łazienkowe. W nowo urządzanych kuchniach niemal wszędzie instalowane są bardzo funkcjonalne meble na wymiar. Zobacz:

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com

Podobniew przedpokojach spotykamy zazwyczaj szafy wnękowe również tworzone na wymiar. Nowoczesną stylistykę mają teraz żyrandole, lampy i ozdoby ścienne. Z całą pewnością we współczesnych mieszkaniach posiadamy więcej miejsca. Wiele osób nie używa dywanów czy zasłon. Praktyczną zmianą jest też fakt, że dbamy o chowanie osobistych rzeczy, zakrywamy rury i maskujemy przewody. Ponadto dobry jest fakt, że jako ważną cześć mieszkania zaczynamy też traktować balkony. Rosnąca liczba osób umieszcza tam meble ogrodowe oraz dba o ukwiecenie. Z pewnością również coraz więcej osób nabywa na rynku pierwotnym, ponieważ nowe mieszkania to lepsza inwestycja, takie jak mieszkania bielany czy nowe inwestycje bielany.