Firma w Polsce. Czy to z pewnością dobry pomysł?

Posiadając własną firmą trzeba borykać się z wieloma utrudnieniami. Mówi się co prawda, iż człowiek jest na swoim i to akurat prawda, ponieważ nie ma nad sobą szefa, lecz… Posiada za to innych szefów, a jest ich dosyć sporo, tak więc musi się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, ponieważ o nich w tym momencie mówimy, to koszmar każdego z przedsiębiorców, szczególnie w Polsce. Nie twierdzę, że są kraje, w których jest lepiej, ponieważ zdaje sobie sprawę, iż są też kraje, gdzie jest mniej korzystnie. Niemniej, jako członek Unii Europejskiej i kraj, który dosyć szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę lepsze podejście do ludzi posiadających własne firmy.

No bo przecież prywatne firmy to same profity dla rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, że istnieją rynek usług staje się coraz bardziej konkurencyjny, na czym korzystają też konsumenci, dzięki temu zatrudniani są również ludzie, którzy dostają wypłatę, więc mogą robić zakupy. Jeśli zaś istnieje duże bezrobocie to z tymi ludźmi też powinniśmy coś zrobić. Posyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, ale to my płacimy, jako podatnicy za te wsparcie… Jeśli zaś na rynku jest sporo działalności gospodarczych, jakie posiadają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie posiadają pieniądze, robią zakupy, co jednocześnie napędza konsumpcję – czyli następną korzyść dla sytuacji gospodarczej. Na przykład taka działalność gospodarcza, jaka prowadzi szkolenia bhp w Warszawie, nie dość, że obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich – więcej o szkoleniach bhp.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś ma działalność jednosodową, a powinniśmy potwierdzić, że w naszym kraju występuje dużo tej formy zatrudnienia to także dobrze, gdyż taka osoba zamiast kombinować, robi coś, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) musi płacić podatki, ubezpieczenie gospodarstwa rolnego i inne opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas przeważnie wszystkich traktuje się jak potencjalnych złodziei, więc nie dość, że opłaty są bardzo wysokie (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to jeszcze przeprowadzane są kontrole skarbowe i inne, jakie kosztują dużo stresu i nerwów. Wielu ludzi nie daje z tym rady i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś zmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie ma co się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują jedynie Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” w każdym z urzędowych pięter – zobacz kompletną propozycję pod adresem na