Czy myślałeś nad tym, by pracować jako freelancer?

Współcześnie coraz bardziej modne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Mało firm pracuje teraz w sztywnym ośmiogodzinnym dniu pracy – wiele firm jest przykładowo otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do firmy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednakże mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze mocniej popularna staje się praca zdalna – obecnie przeżywa prawdziwy boom przede wszystkim na Zachodzie, jednak moda ta powoli dociera także do Polski i w krótkim czasie bez wątpliwości stanie się jeszcze bardziej powszechna.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo osób nie pracuje teraz na umowę o pracę w jednej firmie, ale na umowy o dzieło w paru różnych miejscach, wykonując niemalże całą pracę we własnych domach. Kiedy z jakichś względów nie możesz albo nie chcesz podjąć pracy na pełny etat w korporacji, wtedy możesz również pomyśleć o zostaniu freelancerem. Często jako freelancerzy pracują obecnie między innymi informatycy – nie da się ukryć, że porady (zobacz umowa o pracę kalkulator) informatyka jest to praca freelancer którą może wykonywać niemal w każdym miejscu na świecie – dzisiaj praktycznie wszyscy są podłączeni do Internetu praktycznie przez cały czas, dlatego przesyłanie wyników takiej pracy nawet na drugi koniec świata nie spotyka najmniejszych trudności.

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że opisywana tematyka Cię interesuje – pod tym łączem (www.eena.pl/) odnajdziesz zbliżone, tak samo pasjonujące informacje.

Zobacz najlepsze propozycje:

Jeśli zastanowimy się mocniej, okaże się, że niejednokrotnie informatycy są dużymi introwertykami, którzy wolą spędzać czas przy komputerze niż poświęcać go na rozmowę z innymi. Jeśli takiej osobie zaoferuje się pracę w charakterze freelancera, wtedy niewątpliwie będzie nader zadowolona. Freelancerzy zwykle zakładają własną działalność gospodarczą, dzięki której są w stanie opłacać wszystkie podatki i inne płatności, a na dodatek samodzielnie zarządzać swoimi finansami. Praca freelancera ma jeszcze na dodatek tę ogromną zaletę, że może być wykonywana nie tylko w dowolnym miejscu na świecie, ale również o dowolnej porze.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Freelancerzy często mają wielką swobodę w kształtowaniu swojego dnia pracy – jeżeli na przykład lubisz sobie pospać rankiem, a wolisz pracować nocą, niemal nic nie stoi temu na przeszkodzie. Praca freelancera jest perfekcyjna przede wszystkim dla tych, których męczą sztywne reguły pracy biurowej – jeśli Ty także należysz do takich osób, wówczas z pewnością powinieneś spróbować pracy jako freelancer. Możemy Ci niemalże zagwarantować, że będziesz zadowolony z decyzji o rzuceniu ciepłej posadki w biurze, którą miałeś wcześniej.