Diody led, czyli coraz bardziej znana technologia. Czy wpływa jakoś na nasze zdrowie? A jak owszem, to jak to się dzieje?

Jakie lampy są najlepsze? Czym się musi cechować? Te pytania niezwykle często jawią się przy okazji różnych rozmyślań na ten temat? Temat jest znaczący, ponieważ mówimy o wielu zagadnieniach, które mogą wpłynąć na nasze życie. Od oszczędzania na jakości oświetlenia kończąc.

Każdy z wspomnianych czynników jest istotny, dlaczego więc oświetlenie led jest po prostu lepsze?

Reklamy led

Autor: K.rol2007
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiedzi jest naprawdę wiele, warto jednak rozpocząć od najważniejszego: ergonomii. Technologia led jest najbardziej efektywnym finansowo źródłem światła, co zobaczysz – zobacz witrynę. Co najistotniejsze, w praktyce oznacza to pomniejszone rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent. W tym samym czasie istotna jest także estetyka. Faktem jest, że każdy z nas chce, by otaczać się ładnymi rzeczami.

Kliknij ten odsyłacz i przeczytaj więcej wskazówek (https://toc.org.pl/wywiad-slawomir-misztela/) tyczących się rozpatrywanej w tym serwisie sprawy. Te porady bez wątpienia także na długo zostaną w Twojej pamięci.

Oświetlenie led gwarantuje ciekawe, zapierające dech w piersiach wręcz możliwości wystroju. Oświetlenie led gwarantuje szeroki zakres barw, co sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać odwzorowanie prawdziwego oświetlenia słonecznego.

Niezwykle ważna jest też energooszczędność. Dzięki diodom led możesz zużyć nawet 90 procent prądu mniej, a przy tym zachować bieżące parametry światła. Równocześnie, oświetlenie led świeci pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony istotne jeśli dbamy o komfort użytkowania, z drugiej zaś to przydatne ze strony oszczędzania energii – żarówki led nie wymagają dodatkowej energii na rozgrzanie. Na pewno zauważalną cechą jest żywotność. Znacznie znaczniejsza niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych. Komplet żarówek led potrafi świecić tak samo intensywnie do 50 000h, nie mając żadnych strat na swojej efektywności. Takie diody są także ekologiczne.

reklama LED w mieście nocą

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiennie od świetlówek energooszczędnych żarówki led nie mają rtęci ani pozostałych substancji niebezpiecznych dla środowiska (ekran energooszczędny). Są także zupełnie biodegradowalne. No i wspierają nasze bezpieczeństwo. Towary wykorzystujące technologię led, czy to lampy czy ekrany led, są zdecydowanie bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w zwykłej technologii mogą doprowadzić do uszkodzenia włókien żarowych lub pękanie obudowy świetlówek. Ponadto, dzięki pozytywnym cechą żarówki led nie nagrzewają się. Zastosowanie więc led zmniejsza ryzyko pożaru.