Banki muszą wykorzystywać z Cobit5

Banki powinny posiadać mocne systemy informatyczne

W bankach właściwie wszystko ma miejsce przy zastosowaniu komputerów, a system informatyczny zazwyczaj okazuje się tu bardzo poszerzony. To wszystko spowoduje, że sporo osób chce przełamać te zabezpieczenia oraz dostać się do systemów bankowych.

Przez to także wyszukiwane są metody na przeglądanie bezpieczeństwa tych systemów, a wykonywane kontrole mają za zadanie wyłapanie omyłek oraz słabych fragmentów, które należy natychmiast naprawić. Im częściej takie kontrole będą przeprowadzane, tym szczelniejszy będzie system, a zatem tym trudniej będzie się do niego dobrać od zewnątrz, dzięki czemu kontrahenci będą spokojniejsi o własne finanse.

Cobit5 pozwala nadzorować systemy informatyczne

Spotkanie w firmie konsultingowej

Autor: Elkhart Lake’s Road America
Źródło: http://www.flickr.com

Informatyka to ta dziedzina, która calutki czas się zmienia, dlatego należy być uważnym oraz nie możemy dopuszczać do najmniejszych luk, zwłaszcza jeśli idzie o przeróżnego typu systemy informatyczne używane w bankach. Przez to właśnie audytorzy korzystają z takiego programu jak Cobit5, który jest już kolejną wersją tego samego programu, tylko bardziej poszerzonym – doczytaj. Zezwala on audytorom na sprawdzanie właściwych praktyk, które są wykorzystywane w IT i sprawdzanie ich pod kątem czterech grup, które przechodzą od organizowania, nabywania oraz dostarczania, aż do monitorowania oraz oceny całego przedsięwzięcia. To wszystko sprawia, że sprawdzając systemy informatyczne w ten sposób, można okazać się pewnym prawidłowego funkcjonowania systemów bankowych, które przecież mają czuwać nad bezpieczeństwem pieniędzy każdego obywatela.


Takie programy są rozbudowywane

spotkanie

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju programy okazują się coraz mocniej rozbudowywane, co łączy się również z tym, że hakerzy też doskonalą swoje umiejętności.

Jeśli omawiana w tym serwisie tematyka jest według Ciebie interesująca, to ponadto zobacz także pozostałe warte zapoznania się (https://reset2.pl/oprogramowanie-dla-gastronomii) artykuły!

Nie mniej korzystając z tej procedury, która okazuje się zaakceptowana przez standardy międzynarodowe, mamy szansę mieć gwarancję, że wszystko będzie działało właściwie, a wszystkie luki zostaną zauważone na czas. Tylko wspierając się takimi programami, możemy mieć pewność, że nic nie będzie przeoczone.