Na temat tego jak powinno być zaprojektowane nasze biuro, aby przyciągać więcej klientów?

Wszyscy ludzie, którzy mają firmy doskonale zdają sobie sprawę, że niezmiernie istotne jest stanowisko pracy. Dlatego biuro i firma to jedno. Tak, więc jeśli nie zajmujemy się sprzedażą wysyłkową, to zdecydowanie musimy zadbać o wystrój naszego biura. Klienci będą zwracali uwagę na wszystko, jeżeli nie zadbamy o czystą podłogę i sekretarka będzie miała obgryzione paznokcie, to najprawdopodobniej na sto procent klient nigdy więcej nie skorzysta z usług naszej firmy.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc zadbajmy o to, żeby klient nie był przerażony po przekroczeniu progu. Istotne jest również, to by pracownicy, mieli wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką. Nieistotne, jaką firmą jesteśmy, pracownicy oczekują pewnych standardów. Miejsce pracy powinno być wyposażone. Jeżeli np. mamy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie może zabraknąć folii, nożyczek, długopisów, tuszu w drukarce. Wszystko musi być właściwie zorganizowane (to może okazać się przydatne: oświetlenie biurowe).

Miejsce działania spółek

Zorganizowanie dobrze zaaranżowanej przestrzeni biurowej w dzisiejszych czasach nie wydaje się niczym trudnym. Ale w rzeczywistości jest to duże wyzwanie.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Podobne wiadomości przeczytasz również tutaj sporządzanie zeznań pit.

Jeżeli wynajmujemy całe piętro w jakimś wieżowcu dla naszej firmy, to nie jest to zbyt skomplikowane. Ale, jeżeli wynajęliśmy jedno duże pomieszczenie to możemy mieć pewien problem. Wtedy trzeba wydzielić kilka stref, by biuro i firma nie było mieszanką poplątania z pomieszaniem a okazało się sensowną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do przyjmowania klientów, miejsce na biurko szefa oraz miejsce gdzie wszyscy będą mogli oddać się pracy. Część gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, zresztą tak samo z przestrzenią szefa. Jeżeli przestrzeń nie jest bardzo duża i nie jest to call-center, to można postawić na jeden ogromny stół, przy którym każdy znajdzie miejsce do pracy dla siebie.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim wypadku zobacz odmienny polecany serwis internetowe biuro rachunkowe, który również zawiera interesujące informacje.

Powinniśmy w takiej przestrzeni pamiętać o tym, by niezbędny asortyment był pod ręką (taki jak tutaj: ). Dobrze w momencie, gdy przenosimy naszą firmę do nowego lokalu pomyśleć o zaproszeniu kogoś znającego się na aranżacji wnętrz, która wesprze nas byśmy właściwie ogarnęli przestrzeń nowego biura naszej firmy. Warto o tym pomyśleć, by mieć biuro, które przyciągnie do naszej firmy klientów.