Szkolenia Lean – dlaczego warto wziąć w nich udział i co nam dają?

Już od wielu lat techniki lean stosowane są na całym świecie. Od niedawna też w w naszym kraju pojawiła się moda, a nade wszystko konieczność wdrażania oszczędności w zakładach produkcyjnych. Dzięki lean manufacturing można zoptymalizować produkcję, toteż należałoby zainteresować się tym tematem.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Co to jest lean manufacturing?
Lean manufacturing (z angielskiego produkcja odchudzona) to strategia efektownego zarządzania wytwórczością. Celem tej metody jest nade wszystko zmniejszenie marnotrastwa na każdym etapie produkcji. Dzięki skorzystaniu z technik tej metody redukuje się wykorzystanie składowych koniecznych do wykonania wyrobu końcowego, a skutkiem tego wyraźnie zmniejszają się koszta produkcji.

Dlaczego warto wprowadzać lean manufacturing w swoim przedsiębiorstwie?
Metody lean manufaktoringu wprowadza się w głównej mierze z powodów finansowych. Zminimalizowanie ilości trwonionych surowców powoduje, że koszta wytwórczości zdecydowanie spadają, a w związku z tym zarobki firmy rosną. Ponadto umiejętne administrowanie zasobami umożliwia obniżenie zapasów magazynowych, co wpływa w wieloraki sposób na oszczędności fabryki. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a jednocześnie mniej kapitału umieszczonego w składniki głównego wyrobu. Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach pozwala na lokowanie go w innych miejscach, co jest nadzwyczaj ważne dla prężnego działania fabryki Czytaj też

.

Niestety w naszym kraju w dalszym ciągu metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, tym samym tylko nieliczni przedsiębiorcy ją wykorzystują. Niemniej jednak na rynku pojawia się coraz większa ilość przedsiębiorstw przeprowadzających szkolenia len manufectoring. Nie ulega wątpliwości, że warto wziąć w nich udział, ponieważ zastosowanie na co dzień metod lean manufactoring umożliwia mądre wykorzystywanie zasobów, którymi codziennie fabryka dysponuje.

Nie czekaj – jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to zachęcamy Cię do wejścia do serwisu autora, aby przyswoić następne niesamowite wiadomości.

Nawet jeżeli nie przewidujemy wprowadzania innowacji w swojej firmie to odbycie szkolenia bez wątpienia da każdemu przedsiębiorcy wiele do myślenia. Wiedza o nowych metodach produkcji stosowanych na świecie, w tym także przez firmy konkurencyjne, niewątpliwie się przyda.