Jak dokładnie funkcjonują programy lojalnościowe i jak najlepiej je stosować?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające zdobyć nowych i zatrzymać obecnych klientów. Są to długoterminowe akcje, zatem nie możemy spodziewać się efektu w okresie kilku dni. Ponieważ zazwyczaj nie potrzebują większych nakładów finansowych, programy lojalnościowe są chętnie wykorzystywane przez firmy.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Program lojalnościowy bardzo często polega na zbieraniu punktów. Kontrahenci dostają zazwyczaj karty lojalnościowe jak , które noszą przy sobie i w każdym przypadku gdy korzystają z usług, czy kupują produkty danej firmy na kartę wbijane są punkty. Da się też organizować to inaczej – kupujący mogą zbierać nalepki, potwierdzenia sprzedaży, elementy opakowania produktów – koncepcji jest mnóstwo. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się dobrze i ma duży wpływ na sprzedaż. Programy lojalnościowe są warte uwagi i dobrze jest je wykorzystywać w swojej firmie.

Bywa, że ulegamy błędnemu wrażeniu, że programy lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko ogromne koncerny.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny (https://www.traple.pl/2020/07/07/wykonywanie-zastepcze-w-umowach-it/).

Być może wrażenie takie odnosimy z tego powodu, że tam się z programami lojalnościowymi zwykle stykamy. Sklepy spożywcze czy kawiarnie – to tam zazwyczaj proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, tańsze tankowanie czy kolejne ciasto po nazbieraniu wystarczającej liczby punktów czy pieczątek.

Warto zapamiętać, że nie tylko ogromne firmy mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, nieważne jakiej wielkości, niezależnie od tego czy oferuje konkretne produkty, czy może usługi – może użyć program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Istotne, by był odpowiednio przemyślany i zaprojektowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.