Życie komornika

Wielu osobom komornik kojarzy się z filmem, w którym Andrzej Chyra wcielił się w bezdusznego komornika. Człowieka, który bez względu na wszystko jest w stanie egzekwować należność. Oczywiście w życiu zdarzają się i takie przypadki, ale są to wyjątki. Komornicy to zwyczajni ludzie, którzy też muszą za coś funkcjonować. Ściąganie należności czy to ze względu na nie uiszczania rat kredytu czy z powodu zaległych alimentów to trudny kawałek chleba.

długi

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo,to, jeżeli będziemy w sytuacji podbramkowej to komornik Wrocław na sto procent spojrzy na nas przychylnie. Musimy jedynie dogadać się z komornikiem. Kiedy okazuje się, że coś jest nie tak musimy od razu po informacji od komornika udać się do niego. Tylko wtedy będziemy mogli porozmawiać z komornikiem o rozłożeniu długu na raty. Nic nie pomoże udawanie, że nie dotarł do na list. We Wrocławiu jest kilkunastu komorników, jednak nie musimy się bać, bo wiadomo, że każdej osobie może coś się nie udać.

Komornik Wrocław (Fabryczna)

We Wrocławiu istnieje Izba Komornicza. Wrocław jest dużym miastem i do poszczególnych dzielnic są przyporządkowani komornicy. Wiąże się to z sądami rejonowymi w każdej z dzielnic. komornik (http://komornikolesno.pl/) Sądowy we Wrocławiu to praca, która często bywa bywa trudne. Oczywiście wielu komorników posiadających kancelarie na Dolnym Śląsku działa na terenie całej Polski. Komornicy organizują licytacje ruchomego majątku, jak też nieruchomości. Poza tym ściągają środki związane z alimentami czy również innymi należnościami. Praca komornika to spora odpowiedzialność. Zanim jednak ktoś będzie komornikiem sądowym musi przez pewien czas być asesorem komorniczym i spełnić szereg różnych wymagań, w tym przystąpić do egzaminu.

spłacanie zadłużenia

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Praca ta to ogromne wyzwanie, bo windykacja, czyli ściągnięcie należności z osoby zadłużonej nie zawsze jest łatwe. Ale wszystko komornik ma zapisane czarno na białym. Ma określone jak długo po wyegzekwowaniu należności musi je przekazać konkretnej osobie. Wszystko, cały regulamin jest zapisany. Dantejskie sceny czy to z odbiorcą należności czy dłużnikiem w roli głównej zdarzają się rzadko.

Jednak wszyscy świetnie wiemy, że życie pisze różne scenariusze. Komornicy to również ludzie i też bywa, że popełnią błędy. Zdarza się, że ściągają należności z nie tej osoby, co trzeba. Rekwirują samochody nienależące do ludzi zadłużonych. Często w różnego typu programach w telewizji widzimy tego rodzaje sytuacje. Dzięki nagłaśnianiu takich sytuacji komornicy muszą być bardziej skrupulatni. Jednak tak jak we wszystkich zawodach tak i w tej nie da się ominąć wszystkich błędów (zajrzyj na naszą stronę).