Musimy patrzeć jak chronione są nasze dane przez konkretną firmę

Czy zdarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, lub telefony od zakładów, z którymi nigdy prędzej się nie zetknęliśmy? Jeżeli tak, to ma szansę to okazać się dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie logujemy się na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zaintrygowani, wpisujemy własne informacje żeby mieć szansę otrzymywać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne i zrozumiałe. Ale czasami jest tak, że bez naszej świadomości dana firma odsprzedaje informacje kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co kolejne zakłady również mogą nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to właśnie tak istotne jest idealne zobaczenie na jakie strony internetowe się zapisujemy, jak i również przemyślenie czy wciąż powinniśmy udostępniać dane o sobie. Co interesujące to niektóre strony internetowe powstają z myślą o sprzedaży takich informacji i gdy zbiorą odpowiednią ilość adresów, to przekazują je tej firmie, która więcej za nie da. Zobacz w którym miejscu pozyskać bazy danych: wartościowa baza danych.

Nie możemy pomylić adresów w czasie pakowania przesyłek

Ludzie coraz częściej dokonują sprawunków przez sieć, a to spowoduje, że nabyty produkt przesyłany jest w paczce. Ktoś jednak musi ją zapakować i co więcej, trzeba to robić tak uważnie, aby nie został podany błędny adres, gdyż wówczas paczka nie trafi do adresata. Takie pakowanie przesyłek łączy się ze dużą odpowiedzialnością, bo najpierw należy dopilnować, żeby wszystko co ma się w niej znaleźć, na pewno się w niej pojawiło, a później należy ją odpowiednio zaadresować, tak by dotarła do odpowiedniej osoby. Znacznie częściej udział w całym tym zadaniu biorą komputery, przez co szansa błędu jest pomniejszana do minimum. Przejdź do pełnej oferty: usługa pakowanie przesyłek.


Do przesłania przesyłki dajemy własne dane

Chcąc dostać jakąś paczkę dajemy własne informacje, złożone z imienia oraz nazwiska, adresu e-mail, a często też z adresu zamieszkania i telefonu. Kiedy nie chcemy, by wpadły się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie posiadaliśmy żadnego kontaktu, to ciągle powinniśmy rzetelnie zapoznać się z polityką danej zakładu i z jej zasadami przechowywania danych.

Interesują Cię tego typu wpisy? Masz chęć na to, żeby czytać ich więcej? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło opisów. Wszystko odnajdziesz w podanym linku.

Kiedy wyklucza ona udostępnianie ich postronnym firmom, to możemy być pewni, że nikt nie uzyska informacji o nas, bez naszej wiedzy.