Kto wspomoże nas przy wycenie własnej nieruchomości?

Coraz mniej Polaków decyduje się zakupić dom. Oczywiście najważniejszą przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal nieciekawa sytuacja gospodarcza kraju, więc nawet zamożni Polacy decydują się poczekać na podjęcie decyzji. Poza tym, polskie banki dużo mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem – łatwo zauważyć o wiele większą liczbę odmów kredytowych. Jak zatem żyć? Jak sprzedać swoją nieruchomość? Na całe szczęście ten człowiek, który zna triki zwiększające sprzedaż, a na dodatek umiejętnie podejdzie do wszelakich działań, ma możliwość bez najmniejszego problemu sprzedać własną nieruchomość.

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Może to trochę zbytnio optymistyczny osąd, lecz generalnie jest tak, że jeśli porządnie ogarniemy temat, pewnie nie będziemy czekali na kupca przez długi czas. A oczywiście nie należy za bardzo obniżać ceny, bo to dla nas najzupełniej nieopłacalne rozwiązanie. Dobrze, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może skrupulatnie oszacować wartość naszego domu, działki, etc. Należy skorzystać z usług wykonywanych przez rzeczoznawcę majątkowego, bo w zasadzie jest to wyłączna osoba, która umie się tym zająć. Gdy ocenimy wartość swoim okiem, zapewne znacznie zawyżymy bądź obniżymy jego wartość. To praktycznie pewne.

Nie powinniśmy zbytnio się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości raczej nie przypadnie nam do gustu – sprawdź oferty. W końcu rzeczoznawca posiada dużo większą wiedzę, ogromne doświadczenie, oszacował w końcu setki majątków. To bardzo dobrze pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu zasadniczo przydałoby się zaufać.

Warto także zapamiętać, iż absolutna większość Polaków, Węgrów, Niemców bądź Kanadyjczyków zalicza się do wzrokowców. A więc niesamowicie istotne jest to, aby przed wpuszczeniem do własnego domu, miejmy taką nadzieję, że raczej nie na długo, najzwyczajniej sprawić, iż dom (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości online smartvest) będzie bardziej elegancki, aniżeli każdego dnia. To ze wszech miar istotne, bo w końcu z pewnością zależy nam na bezproblemowej sprzedaży domu. Nie możemy również zakładać, że szukanie nabywców przez Internet jest obecnie tak czy siak niekonieczne . Takowe rozumowanie jest bezzasadne. Obecność w Internecie zwiększa szanse na sprzedaż domu.